AÖL Sınavları İptal Edildi mi?

0

İstanbul’ da kar yağışının artmasıyla birlikte 7-8 Ocak tarihlerinde AÖL sınavlarına girecek olan öğrencileri oldukça zorluyor. Akşam saatlerinden itibareni, sınavın ertelenmesiyle ilgili bir açıklama bekleyen öğrenciler Vasip Şahin’ e sosyal medya üzerinden mesajlarını ilettiler.

Ulaşımda zorluk yaşanması nedeniyle sınav yerine geç kalan öğrenciler sınav salonuna alınmadı. Bazı yerlere soru kitapçıkları ulaşamadı ve bazı yerlere öğretmenler yetişemedi. Kar esaretine maruz kalan İstanbul’da, sınava girecek olan öğrenciler sosyal medyada tepkili mesajlar attılar.

Valilikten Resmi Açıklama Gelmedi

İstanbul Valiliğinden AÖL sınavlarının iptali ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamasına karşın, sınava gidemeyen öğrenciler tepkilerini sosyla medya üzerinden dile getirdiler. Sınava giremeyen öğrenciler telafi sınavının yapılmasını isterken, yolların tıkalı olduğundan dolayı, sınav yerine yetişemeyen öğrenciler de tepkilerini dile getirdiler.

Tabiatla mücadele eden öğrencilerden bazıları sınava yetişemezken, bazıları da evden çıkamadığını bildirdi. Ayrıca soru kitapçıklarının okullara ulaşamaması ve bazı öğretmenlerin de okula gidememesi üzerinde, tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyüdü. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın