Advert Advert Advert

Spot Kredi Nedir?

Spot Kredi Nedir?
Spot Kredi Nedir? -

Bankaların ticaret ile uğraşan tüzel veya gerçek kişilere özel kredi çeşitleri de bulunuyor. Peki, KOBİ’lerin, girişimcilerin ve ticaret ile uğraşanların alabildiği spot kredi nedir?

Spot Kredi

Bankaların kişilerin faaliyet gösterdiği alana göre ve harcama kalemlerine göre kredilendirme türleri bulunuyor. Bankalar ticari faaliyetle uğraşanlara, girişimcilere ve KOBİ’lere spot kredi ile finansman yardımında bulunuyor.

Bankaların ne kadar da konut kredisi, ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi ön planda olsa da sapot kredisi de çok kullanılan krediler arasında yer alıyor. Bankaların kullanıma sunduğu spot kredi ticari faaliyette bulunanların kısa vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir kredilendirme türüdür.

Spot kredi doğrudan ticari faaliyette bulunan kişilerin kullanabildiği kısa vadeli bir kredidir. Spot kredide kredinin faiz, anapara, komisyon ve vergi ödemeleri belirlenen vade sonunda ödenebilir. Spot kredinin maksimum vadesi 360 gündür. Ayrıca spot krediler vadesinden önce kapatılamadığı gibi spot kredi faiz oranları sabittir. Yani spot kredi faiz oranları piyasa şartlarına göre değişim göstermez.

Spot Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

Spor kredi kullanma şartları arasında öncelikli olan kredi kullanın ticari faaliyeti olmasıdır. Spot kredi kapsamında bankalar kişilerden vergi levhası veya ticari faaliyeti gösteren bir belge isterler. Bunun dışındaki spot kredisi alabilmek için gerekli olan şartlar normal kredi kullanabilmek için gerekli şartlar ile aynıdır. Yani spot kredisi kapsamında bankalar kişilerin kredi notu ve banka siciliyle ilgilenir.

Spot Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Spot kredi kullanabilmek için spot kredi veren herhangi bir bankaya ticari faaliyeti gösteren bir belge ile başvurulması gerekir ve kredi limiti çalışması yaptırılmalıdır. Daha sonra banka tarafından belirlenen limit çerçevesinde spot kredi kullanılabilir. 

kobi spot kredi spot kredi nedir spot kredi için gerekli şartlar spot kredi nasıl alınır spot kredi başvurusu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!