Bütünleme Sınavları Kaldırıldı Mı?

Bütünleme Sınavları Kaldırıldı Mı?

Son zamanlarda insanların facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarında üniversitede bütünleme sınavlarının kaldırıldığına dair ifadeler yayılmaya başlamıştı. Bunun üzerine Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç kendi twitter hesabından bir takım açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda yayılan söylemlerin asılsız olduğu, bütünleme sınavları hakkında herhangi bir değişikliğe gitmediklerini ifade etti.Son zamanlarda insanların facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarında üniversitede bütünleme sınavlarının kaldırıldığına dair ifadeler yayılmaya başlamıştı. Bunun üzerine Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç kendi twitter hesabından bir takım açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda yayılan söylemlerin asılsız olduğu, bütünleme sınavları hakkında herhangi bir değişikliğe gitmediklerini ifade etti.

Üniversitede öğrenciler, müfredatın belli bir noktasına gelindikten sonra vize sınavlarına ve sonrasında konuların bitiminde final sınavlarına girmeleri ve  dersi geçmek için gerekli olan geçme notunu almaları gerekmektedir. Sınav ortalamaları sonunda  dersi geçmek için gerekli nota ulaşılmadığında ise finallerin tekrarı niteliğindeki bütünleme sınavlarına girmektedirler. Bunun üzerine binlerce üniversite öğrencisi karara tepki gösterdi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç ise yayılan haberlerin asılsız olduğunu, bütünleme sınavları ile ilgili bir Başkan Vekilin imzasının kopyalanarak sahte yazı ve haber paylaşımı yapıldığını, bütünlemeyle ilgili herhangi bir değişim kararına varılmadığını belirtti.

Sosyal medya sayfa ve hesaplarında, YÖK Başkan Vekili Hasan Mandal'ın imzasına benzetilerek atılan  yazı ve haberlerde " 12 Ocak 2017 tarihli ve 2937 sayılı YÖK Eğitim Komisyonu'nun aldığı karar gereği, üniversitelerimizde uygulanan bütünleme sınavları artık ortadan kalkmıştır. 2017 - 2017 güz dönemi karar tarihine kadar yapılacak olan bütünleme sınavları hükümsüz olacaktır." cümleleri yer almaktaydı.bütünleme sınavları kaldırıldı mı? bütünleme sınavı YÖK Başkanı Yekta Saraç
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEPTETEB Anında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
CEPTETEB Anında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank Çağrı Merkezi Yeni Personel Alımı!
Akbank Çağrı Merkezi Yeni Personel Alımı!