Ana Sayfa Gündem Vergi Karnesi İyi Olana Kolaylık Ayrıntıları

Vergi Karnesi İyi Olana Kolaylık Ayrıntıları

-

Vergi ödemeleri sırasında vergi karnesinin iyi olduğu belirlenen kişilere çeşitli kolaylıkların sağlanması için gerçekleştirilen ayrıntıların belli olmaya başladığı belirlendi. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından gerçekleştirilen son açıklamalarda vergisini düzenli ödemiş, ödemeler sırasında herhangi bir şekilde sıkıntı çıkarmamış kişiler için çeşitli kolaylıkların sağlamasına karar verilmişti. Bu kolaylıklar arasında belirli oranda ödeme sırasında indirimlerin sağlanması ise en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alırken konu hakkında dün yapılan açıklamaların üzerine nasıl bir uygulama gerçekleştirileceği konusunda tam olarak ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bu sayede ödeme kolaylığı sağlanırken vergisini zamanında ödemiş ve bu konuda herhangi bir şekilde kara listeye girmemiş olan kişilere yüzde 5 oranında indirim sağlanmasına karar verildi. 

Ancak yapılacak olan çalışmaların henüz kesinlik kazanmadığı ve bu oranların çeşitli şekillerde değişiklik gösterebileceği belirlendi. İndirimin planlandığı ancak son kararın Bakanlar Kurulu sonrasında kesinlik kazanmasının planlandığı öğrenildi. Yakın zamanda geçmişe yönelik istatistiklerin inceleme altına alınmasının önem kazanacağı özellikle belirtildi. Vergi indirimi sağlamadan önce gerekli hesapların yapılmasının oldukça önemli olduğu belirlendi. Bunun için öncelikli olarak devletin bütçesinin de göz önünde bulundurulması gerektiğine vurgu yapan Bakan rastgele bir indirimin sağlanmasının mantıklı olmayacağını, bu konuda detaylı bir şekilde düşünülmesinin gerekli olduğunu ifade etti. 

Geriye dönük bir inceleme yapıldığı zaman genel olarak hangi yılların baz alınması gerektiği konusunda net bir açıklama yapılmazken bu rakamın 3 ile 5 yıl arasında değişmesi planlanıyor. Ancak 3 yılın en mantıklı olduğu ve iki taraf içinde herhangi bir sorun oluşturmaması öncelikler arasında yer alıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,604BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler