Cumhurbaşkanı Müjdeyi Verdi!

Google Haberlere Abone Ol:

Aksaray’da gerçekleşen bir toplu açılış törenine katılan cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yatırımlar hakkında müjde verdi. 

Uzun bir süredir yapımının gerçekleştirildiği doğalgaz basım ve depolama tesisi için çalışmaların sona erdiği açıklandı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan’ın katılımı ile gerçekleşen toplu açılış töreninde yapılan konuşmalar yeni yatırımların habercisi olarak ifade edildi. Yastık gazının basılması için Tuz Gölünün altına inşa edilen yeni doğalgaz depolama sisteminin enerji sistemleri için etkili sonuçlar doğuracağı açıklandı. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalarda büyük bir müjde daha verildi. 

Yeni yatırımın hayata geçirilmesinin ardından depolamanın çılgın projesi adı altında muhteşem bir çalışmanın yapılması planlanıyor. Yeni yapılan tesisin açılışı sonrasında günlük olarak gerekmesi halinde 44 milyon metreküp doğalgazın şebekeye sorunsuz bir şekilde verilebileceği açıklandı. Bu sistemde enerji anlamında yeni bir soluk getirilerek çalışmaların çok farklı bir boyuta taşınması için adımlar atıldı. Depolama sistemi ile birlikte enerjide adeta çağ atlatılması planlanıyor. Cumhurbaşkanı tarafından verilen müjde sonrasında açılış törenine katılmadan hemen önce imzaların atıldığı ve hayırlı olmasının temenni edildiği açıklandı. 

Vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı açıklamalarında ‘Açılış töreninde ilk olarak sizlere müjde vermek istiyorum. Enerji depolamasının sağlanacağı yeni bir sistem oluşturulacak. Daha önce 44 milyon metreküp doğalgazın depolanması için yaptığımız çalışmayı bir tık daha ileri taşıyarak bu sefer depolama miktarını 1.2 milyar metreküp olarak belirledik. Ancak bu durumunda eksik kaldığını ve daha ileri taşımamız gerektiğini düşünerek 5.4 milyar metreküpe taşımaya karar verdik. Bu konuda 2 milyar dolar maliyetinde yeni bir çalışmanın devreye sokulmasına karar verdik’ ifadelerini kullandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...