Gündem Emekliler İçin PTT İle Anlaşma Tamamlandı

Emekliler İçin PTT İle Anlaşma Tamamlandı

Son Güncelleme:

Emeklilere verilecek banka promosyonları için son olarak PTT ile anlaşma sağlandı. 

Geçtiğimiz yıldan bu yana emeklilerin büyük bir merakla beklediği emekli promosyonlarında sonunda çalışmalar tamamlandı. Bu çalışmalar yeni yıla girmeden önce ayrıntılı bir şekilde emeklilerle paylaşıldı. Emeklilerin bankalardan maaşlarını almaları karşılığında alabilecekleri promosyon ödemelerinin emeklilerinin maaşlarına göre yapılması bekleniyor. Kademeli olarak gerçekleştirilecek olan ödemelerde bin liraya kadar maaş alan emeklilere 300 lire, 2 bin liraya kadar olan maaşlar için 375 lira ve son olarak 2 bin lira üzeri olan emekliler için 450 lira ödeme yapılmasına karar verildi. Ödemelerin Mart ayında yapılması planlanıyor. 

Emekliler için yapılan promosyon ödemelerinde ilk protokol imzasını emeklilerin büyük bir kısmını bünyesinde barındıran Ziraat Bankası attı. Bu sayede pek çok emekli otomatik olarak promosyon kapsamına girmiş oldu. Ardından Garanti ve İş Bankası imzaları atarken bazı özel bankalarında kendi istekleri ile promosyon için katılım sağladıkları açıklandı. Emeklilerin yüzde 80 oranını kapsayan kısmının promosyon ödemeleri için bu sayede otomatik olarak katılım sağladığı açıklandı. Bugün yapılan açıklamalarda emeklilere bir yeni müjde daha verdi. 

Bazı emeklilerin aylıklarını PTT aracılığı ile aldıkları düşünüldüğü zaman sosyal Güvenlik Kurumu ile PTT arasında yeni bir anlaşma sağlandı. Bu anlaşma sonrasında artık emekli aylıklarını buradan alan kişilerinde promosyon ödemeleri için otomatik katılım sağladıkları belirlendi. Bankaları promosyon çalışmasına katılmayan emeklilerin aylıklarını başka bankalara taşımak şartı ile promosyon çalışmalarından yararlanmaları bekleniyor. Ödemelerin yapılması için 12 milyon emeklinin gözü kulağı Mart ayına çevrildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler