Gündem Ölçü ve Tartıda Hileye Son Veriliyor

Ölçü ve Tartıda Hileye Son Veriliyor

Son Güncelleme:

Maliye Bakanlığı ölçü ve tartılarda yapılan hileleri ortadan kaldırmak için harekete geçecek. 

Son dönemlerde piyasalarda ölçü ve tartı olaylarında çeşitli hilelere başvurulduğunu ve bu sayede vatandaşların kandırıldığını ortaya koyan yetkililer bu durumun önüne geçmek için yeni bir sisteme geçmeye karar verdiler. Maliye Bakanlığı tarafından duruma el konulurken yapılan son açıklamalarda artık ölçü ve tartı işlemleri için özelleştirme sisteminin hayata geçirilmesine karar verildi. Maliye Bakanlığı tarafından gerekli standartların belirlendiği sistemin tüm kontrolü özel şirketler tarafından kontrol altında tutulacak. 

Araç muayene istasyonlarında kurulacak sistemlere benzer yeni bir sistemin kurulmasına karar verildi. Araç, pompa, tartı, ölçü, ambalaj gibi tüm sistemlerin belirli bir standarda göre gerçekleşmesi için bazı çalışmalar tamamlandı. Artık sektörlerin rastgele bir şekilde yapacakları çalışmaların işe yaramayacağı, bu konuda ciddi çalışmaların tamamlanacağı ifade edildi. Maliye Bakanı Faruk Özlü yapmış olduğu açıklamalarda ölçü ve tartı bünyesinde yapılan oyunların ve hilelerin ortadan kaldırılması için daha titiz ve zaman isteyen bir denetimin gerekli olduğunu fark ettiklerini belirtirlerken bu anlamda özel sektöre devredilecek haklar sonrasında artık denetlemelerin daha sık bir şekilde yapılmasını sağlayacakları öğrenildi. 

Vatandaşların bu konuda güvenlerini kazanmak için ölçü ve tartıda meydana gelen hilelere son verilmesine karar verildi. Bu durumda vatandaşların alışverişlerinde ödemiş oldukları paraya karşın aldıkları hizmetin tam olduğundan emin olacakları sistem geliştirildi. Esnafların vatandaşlara en iyi şekilde hizmet vermeleri için ölçüm aletlerini devamlı olarak ölçüm istasyonlarına götürerek kontrollerinin yapılması sağlanacak. Sayaçlarında denetime tabi tutulmasına karar verildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler