Ana Sayfa Gündem Opel Çalışanları Endişeli!

Opel Çalışanları Endişeli!

-

Otomotiv devi olarak bilinen Opel’in satışının gerçekleşmesi beklenirken işten çıkarılmaların olup olmayacağı endişelere neden oldu. 

Yıllardır aynı ismin sahip olduğu araç devi olarak bilinen Opel’in satışının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu satış işlemleri kısa süre içerisinde çeşitli endişeleri de beraberinde getirirken dünya genelinde otomobil firmasının neden satışının gerçekleştirildiği konuşulanlar ve tartışılanlar arasında yer alıyor. Satışın Fransız markası olan PSA şirketine yapılması beklendiği için son dönemlerde iki büyük şirket arasındaki görüşmeler aktif olarak devam ediyor. Satışın ne zaman gerçekleşeceği henüz belli olmamışken hala şartların görüşüldüğü açıklandı. 

Dünya devi araç şirketinin satışı sırasında çalışanların endişe yaşamaya başladıkları öğrenildi. Opel’in faaliyet göstermiş olduğu ülkelerde bulunan tesislerde bu konu hakkında bazı endişeler ortaya çıkmaya başladı. Binlerce çalışanın işten çıkarılma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış olmasından dolayı en kısa sürede konu hakkında net bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Firmanın satacağı varlıklar arasında İngiltere’de bulunan ve 4500 adet çalışanın aktif olarak rol oynadığı büyük tesis bulunuyor. 

Satış görüşmelerinin başlamasının ardından İngiltere’de bulunan tesisin firma ile doğrudan iletişime geçtiği öğrenildi. Doğrudan iletişime geçmesinin ardından durum hakkında oluşan endişelerini dile getirdiler. Durum karşısında İngiltere Ticaret Bakanlığı da harekete geçtiğini açıkladı. Satış işlemlerinin gerçekleştirilmesinin planlandığı her an için izlemenin devam edeceği ve oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumda müdahale edilebileceği özellikle belirtildi. İngiltere’de otomotiv sektörü içerisinde ihracatın çok büyük bir kısmının Avrupa Birliği ülkelerine yaptığı tespit edildiği için bu anlamda ayrılığın gerçekleşmesinin ardından bazı endişelerin ortaya çıktığı, bu satış işlemlerinin endişeleri ikiye katladığı belirlendi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,263BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler