Ana Sayfa Gündem Türk Hava Yollarından Referandum Tarihlerinde Yeni Düzenleme

Türk Hava Yollarından Referandum Tarihlerinde Yeni Düzenleme

-

Referandum döneminde yaşanabilecek olan aksaklıklardan dolayı Türk Hava Yolları biletlerin düzenlenmesi konusunda yeni çalışmalarını resmi internet sayfalarında yaptıkları açıklamalar ile duyurdular. 

16 nisan’da Türkiye’nin kaderini belirleyecek yeni bir referandum seçiminin yapılması planlanıyor. Bu süreçte başkanlık sisteminin mi getirilmesi gerektiği yoksa parlamenter sistemin kalması mı gerektiği konusunda halkın fikrinin alındığı bir çalışma yapılacak. Aylar öncesinden yapılan düzenlemeler ve çalışmalar sonrasında 16 Nisan tarihinde yapılmasına karar verildi. Bu süreçte vatandaşların tekrar sandık başına gitmeleri bekleniyor. 

Halkın kendi kaderini tayin edeceği bu süreçte firmalarında konu hakkında vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulundukları biliniyor. Bu yardımlar ile birlikte Türk Hava Yollarının resmi internet sitesinde tüm yolcuları ilgilendirecek yeni bir düzenlemenin yapıldığı açıklandı. Bu düzenleme ile referandum tarihinde ülkede olması gereken ve bu konuda biletlerinde birtakım değişiklikler yapmak isteyen vatandaşların zor durumda kalmadan gerekli tüm yardımları alabilecekleri belirlendi. Şirket tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik gerekli düzenlemelerin yapılacağı belirtildi. 

Türk Hava Yolları tarafından 16 Şubat tarihinden önce düzenlenmiş olan biletlerde değişikliklerin makul şekillerde gerçekleştirilebileceği açıklandı. Referandum tarihinin bu tarihin ardından açıklanması sebebiyle ne zaman referandum yapılacağını bilmeden bilet alan yolcuların maddi açıdan mağdur edilmemesi için şirket gereken özeni göstereceğini açıklandı. Biletlerin 9 23 Nisan tarihleri arasında bilet ofislerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeleri planlanıyor. Bu sayede yapılacak olan referanduma katılabilmeleri için gerekli özveri gösterilmiş olacak. Ancak yapılan açıklamada rezervasyon değişikliği talebi olan vatandaşların en geç 6 Mart tarihine kadar gerekli olduğu gibi başvurularını tamamlamaları bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,600BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler