Otoparklarda Yeni Dönem Başlıyor

İstanbul’da binlerce araca hizmet veren belediye otoparkı İSPARK artık kredi kartı ve İstanbul kart ile ödeme imkanı da sunacak. 

Son zamanlarda trafiğe kayıtlı olan araç sayısında meydana gelen artış dikkatlerden kaçmazken bu konu hakkında otopark sıkıntısının yaşandığı belirlenmeye başladı. Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde trafiğe kayıt olan araç sayısının her geçen gün biraz daha artması en çok şikayet edilen konulardan birisi olan trafik sorununu gündeme getirmeye başladı. Hareket halinde sıkıntılara sebep olan araçların park halinde de çeşitli sorunları beraberinde getirdiği tespit edildi. Bu durumda belediye tarafından araç sahiplerinin en çok ihtiyacı olan belediye otoparklarının yapılmasına karar verildi. Şehir içerisinde sayılarının arttığı İSPARK ismi verilen otoparklarda yeni bir dönemin başlamasına karar verildi. 

Sayılarının her geçen gün arttığı otoparklarda ödeme noktalarında sürücülerin kolaylıkla ödeme yapmalarını sağlayacak yeni düzeneklerin kurulduğu açıklandı. Bu düzeneklerin ardından artık ödeme noktalarında sıkışıklığın engellenmesi de amaçlananlar arasında yer alıyor. Yeni sistem ile birlikte artık otoparktan ayrılan sürücüler kredi kartı ve İstanbul kart ile ödeme yapabilecekler. Bu sistemin tüm otoparklarda yaygınlaştırılması için harekete geçildi. 

İSPARK’ta başlatılan kredi kartı ödemelerinin şimdilik şehir içinde bulunan 20 farklı noktada kullanılabilir olduğu belirlendi. Bunun ardından ilerleyen günlerde bu durumun tüm otoparklar için yaygınlaştırılması bekleniyor. İstanbulkart ile yapılacak olan ödemelerde ise otomatik ödeme noktaları hayata tamamen geçirildi. El istasyonlarına tutacakları kartları ile para üst beklemeden, şifre girme derdi olmadan hızlı bir şekilde ödemelerin yapılabileceği açıklandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.