Ana Sayfa Gündem Büyükanne Başvurularında Son Gün!

Büyükanne Başvurularında Son Gün!

-

Torun bakan büyükannelere verilecek olan maaş başvuruları için bugün son gün olduğu açıklandı. 

Çalışma Sosyal Politikalar Bakanlığı kadın istihdamını artırmak amacıyla çeşitli çalışmalara imza attı. Kadın istihdamını artırmak için çalışan kadınlara çeşitli kolaylıkların getirilmesi için yeni düzenlemelerin yapıldığı açıklandı. Bu düzenlemeler ile birlikte anne olan kadınların bebeklerinin bakımları ile de hem maddi hem manevi olarak en iyi şekilde ilgilenmeleri için çeşitli düzenlemelerin getirildiği açıklandı. Bu düzenlemeler arasında bakıcı parası, süt izni, doğum izni, yarım gün çalışma hakkı, doğum parası gibi pek çok seçenek bulunuyor. 

Son dönemlerde çalışan kadınların bebeklerini tanımadıkları bir yabancıya bırakırken endişe duydukları öğrenildi. Bu endişe sonrasında işten çıkmayı göze alarak bebekleri ile zaman geçirmeyi planlayan kadınların istihdamda bir orantısızlığa neden oldukları tespit edildi. Bakanlık tarafından verilen desteğin geliştirilmesi ve aynı zamanda kadınların anne olmaya teşvik edilmesi için devrim niteliğinde bir karar alarak yeni bir uygulama başlattı. Bu uygulama sonrasında büyükanne projesi hayata geçirildi. Torun bakan büyükannelerin bu durumu daha büyük bir şevkle yapmaları için torun parası verilmesine karar verildi.  İlk olarak birkaç şehirde pilot uygulama olarak hayata geçirilecek olan çalışmanın etkili sonuç vermesi halinde Eylül ayında tüm ülkede yaygın hale getirilmesi planlanıyor. 

İlk uygulamalarda ödemelerin Mart ayında yapılmaya başlanacağı açıklanmıştı. Şubat ayında yapılan başvuruların rekor kırması ile kontenjanın dolduğu belirtilmiş ve başvurular durdurulmuştu. Tepki gören bu durum karşısında tekrar başvurular aktif hale getirildi ve 20 Şubat son tarih olarak belirlendi. Buna göre bugün gece 23:59 tarihine kadar yapılacak olan başvuruların ardından sistemin kapatılacağı açıklandı. bir anda yapılan başvurular sonrasında rakamın 65 bini aştığı belirtildi. Uygun şartları taşıyan belirli sayıdaki büyükannelere torun parasının verileceği açıklandı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,603BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler