Ana Sayfa Gündem Sanal Harcamalarda Rekor Artış

Sanal Harcamalarda Rekor Artış

-

İnternet üzerinden yapılan harcamalarda rekor seviyede artış yaşanmaya başlanırken bu yıl bir rekorun yaşandığı ifade edildi. 

Teknolojinin gelişmesi ve zamanın değerinin bir kez daha ortaya çıkmasının ardından internet üzerinden yapılan harcamaların oranlarında bir artış meydana gelmeye başladı. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve artık mağazaların internet üzerinden tüm alışveriş imkanlarını sunmalarının ardından geçen yıla oranla alışveriş imkanlarının da yüzde 24.6 oranında arttığı belirlendi. 2016 yılında internet üzerinden yapılan alışverişlerin 68 milyar 883 milyon liraya kadar çıkması sonrasında büyük bir artışın yaşandığı belirlendi. 

Bankalar kart merkezi tarafından yapılan incelemeler sonrasında yerli kartlarla yurt içinde yapılan alışveriş oranlarının 256.6 milyon olduğu belirlenirken yurt dışında yapılan alışveriş oranlarının ise 50.4 milyon lira olduğu belirlendi. toplam alışveriş işlemlerinin sayısının 306.9 milyon liraya kadar çıktığı belirlendi. Yerli alışveriş kartları ile yapılan alışveriş oranlarının 2015 yılına göre 17.6 oranında arttığı öğrenildi. İnternet alışverişinin her geçen yıl gelişmesinden dolayı arttığı ve bunun ardından güvenin artmasından dolayı bu oranın daha fazla artacağı tahmin ediliyor. 

İnternetten yerli kartlarla birlikte yapılan alışveriş oranlarının artması ile birlikte alışveriş yapılan tutarlarında artmasının dikkat çektiği öğrenildi. Daha önceki dönemlerde güven oranları ile alakalı yüklü miktarlarda alışverişlerin yapılmadığı belirlenmişti. Bu yıl güven endeksinin artması ile birlikte alışveriş miktarlarında da gözle görülür bir artış yaşandı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında işlem başına tutarın 212 lira olarak olarak belirlenmişti. Bu yıl yapılan değerlendirme ve incelemelerin ardından 225 liraya kadar yükseldiği açıklandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler