Ana Sayfa Ekonomi Palandöken: Kara Kutu Kazaları Azaltır

Palandöken: Kara Kutu Kazaları Azaltır

-

Motorlu taşıtlara kara kutu takılması ile ilgili gündemi değerlendiren TESK Başkanı Bendevi Palandöken, uygulamanın çok isabetli olacağını, otokontrolü sağlayacağı için, kazaların azalmasını ve sağlıklı sürüşe neden olacağını belirtti. Uçaklardaki kara kutu örneğinden yola çıkarak uygulanması planlanan kara kutunu pek çok karanlık noktayı da aydınlatacağını belirten Palandöken, uygulamanın bir an önce kullanıma geçmesini temenni etti.

Oto Kontrolü Sağlar

Trafikte araçların hız ve yanlış manevralar yüzünden maddi ve manevi çok büyük kayıplara neden olduğunu belirten Palandöken, uçaklardaki motorlu taşıtlara da kara kutu koyulmasının trafik güvenli açısından olumlu sonuçlar vereceğini belirtti. Motorlu taşıtlardaki kara kutunun sürücüler arasında oto kontörlü sağlayacağını belirten Palandöken, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan projenin uygulamaya geçmesinin sağlıklı sonuçlar vereceğini belirtti.

Yollar da Araçlarda Güzel

Duble yolların mükemmel olduğunu ve trafikte çok büyük kolaylık sağladığını belirten Palandöken, yolların yapılan düzenleme ile mükemmel olduğunu, araçların son derece modern ve güzel olduğunu ancak yaşanan trafik kazalarının tüm bu güzellikleri alt üst ettiğini belirterek, toplum için kanayan yara olan trafik kazalarının önüne geçmek için uygulamanın çok faydaları olabileceğini söyledi.

Sigorta Ücretleri Düşer

Tüm motorlu araçlara kara kutu koyulmasının sürücüler arasında oto kontrolü sağlamasının sonucunda trafik kazalarının da azalacağını belirten Palandöken, kazaların azalmasının bir süre sonra zorunlu trafik sigorta ücretlerinin düşmesini sağlayacağını belirtti. Sigorta ücretlerinin düşmesinin araç sahipleri için çok önemli olduğunu savunan Palandöken, bu düşüşün sigorta dönemlerinde mali kriz yaşanması ya da sigortanın yapılmamasının da önüne geçeceğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler