Ana Sayfa Gündem Komşunu Al Gel Kampanyası İlk Almanya'dan Başlayacak

Komşunu Al Gel Kampanyası İlk Almanya’dan Başlayacak

-

Turizmi canlandırmak için gerçekleştirilecek olan komşunu da al gel kampanyası için ilk ülke olarak Almanya’nın seçildiği açıklandı. 

Turizm sektörü içerisinde bir süredir yaşanan sıkıntılar ekonomide de bazı sıkıntıların oluşmasına zemin hazırlamıştı. Bunun ardından uzun bir süredir turizm sektöründe yaşanan sıkıntıların pek çok kişiyi olumsuz anlamda etkilemeye başlamasının ardından konu hakkında bir çalışma yapılması zorunlu hale getirildi. Darbe girişimi, terör sorunu, Rusya ile yaşanan sorunlar ve ekonomide meydana gelen bazı aksaklıklar turizm sektörünün sekteye uğramasına neden olurken bu konuda devlet teşvikleri ve bazı destekler uzun süre işe yaramamıştı. 

Turizm sektöründe yaşanan ciddi sıkıntıların çözümü için devlet ciddi anlamda çeşitli ihtiyaçları karşılamak adına harekete geçmişti. Tüm bunların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bir toplantıda yapmış olduğu açıklamaların ardından yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına seslenmiş ve ülkenin geleceği için tatil planlarını Türkiye’den yana kullanmaları gerektiği konusunda bazı önemli çağrılarda bulunmuştu. Bu çağrıların ardından Komşunu da Al Gel kampanyasını başlattığını duyurarak çeşitli indirim ve kampanyaların yapılacağını söylemişti. 

Bu kampanyanın hayata geçirilmesi için turizmciler hemen harekete geçmiş ve çalışmanın uygulandığının kontrol edilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı zaman kaybetmeden harekete geçmişti. Tüm bunların ardından bir plan çizilmiş ve plan sonrasında ilk tercih Almanya’dan yana olmuştu. Gurbetçilerin en çok yaşamış oldukları ülke olarak belirlendiği için bir anlamda ülkeden gelirken komşularının da yanlarında getirilmesi bekleniyor. Yapılacak kampanya tanıtımları sonrasında gelecek turist sayısını ilk etapta 5 milyona çıkarılması beklenirken ikinci etapta bu sayının 10 milyon olması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,620BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,432TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler