Ana SayfaGündem18 Yaşını Dolduran Herkese İş İmkanı!

18 Yaşını Dolduran Herkese İş İmkanı!
1

-

Milli istihdam seferberliğinin artırılmasının ardından 18 yaşını dolduran herkese asgari ücretle iş sahibi olmaları için imkanların tanınacağı açıklandı. 

Ekonomide meydana gelen çatlakların tekrar doldurulması için buna sebep olan sorunların ortadan kaldırılması planlanıyor. Bunun ardından ekonomik verileri olumsuz etkileyen ve her geçen gün büyüyen bir sorun olarak karşımıza çıkan işsizlik sorununun tamamen ortadan kaldırılması için hükümet tarafından yapılan çağrılar işe yaramaya başladı. Cumhurbaşkanı işverenleri sorumlulukları dahilinde milli istihdam seferberliğine davet ettiğini açıklamıştı. Bu durumda kamu ve özel sektörde iş imkanları geliştirilmeye başlandı. 

Milli istihdam seferberliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da sürekli olarak kontrol edileceği, verilerin inceleneceği sinyallerinin verilmesinden sonra İŞKUR tarafından yapılan açıklamalarda da güzel haberler verilmeye başladı. Pek çok ilde işçi alımlarının imzalanan sözleşmelerin ardından başlatılmasına karar verildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre Toplum Yararına Çalışma Programı adı altında düzenlenen programlara katılan kişilere asgari ücret ödemeleri yapılırken vergi primlerinin ve sosyal güvenlik primlerinin de devlet tarafından ödendiği açıklandı. Çeşitli zamanlarda yapılan çeşitli açıklamaların ardından farklı iş imkanları için ilanlar verilmeye devam ediyor. 

Toplum Yararına Çalışma Programı son olarak hayata geçirilen bir uygulama olmakla birlikte yakın zamanda sorumluluklar artırılarak daha fazla kişiye iş imkanı sunabileceği yönleri ile biliniyor. Başvuruların yapılabilmesi için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Programa başvuru yapanlar çevre temizliği, resmi okullarda çevre düzenlemesi, temizlik işleri, onarım işleri, tarihi ve kültürel mirasın korunması, ağaçlandırma ve park işlemleri, erozyon engelleme çalışmalar gibi pek çok alanda hizmet verecekler. Haftalık çalışma süresinin en fazla 45 saat olduğu belirlenirken bu konuda herkese 1404 lira asgari ücret ödemesi yapılacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol