Ana SayfaEkonomiKüresel Piyasaların Haftalık Ekonomi Takvimi

Küresel Piyasaların Haftalık Ekonomi Takvimi
K

-

Piyasaların Odaklandığı 5 Olay

Yeni bir haftanın gelmesi ile birlikte piyasalar ekonomideki veri akışına tekrar odaklandı. Küresel piyasalar bu hafta ABD, Çin ve İngiltere’den gelecek verilere odaklanırken küresel piyasalar bu hafta Avrupa Merkez Bankası ve Avusturalya Merkez Bankası toplantılarını da takip edecek.

1-) ABD Şubat Ayı Tarım Dışı İstihdam Raporu Yayınlanacak

Bu hafta Cuma günü saat 16.30’da ABD tarım dışı istihdam verileri yayınlanacak. Şubat ayı tarım dışı istihdam verilerinde işsizlik oranının yüzde 0,1 gerilemesi ve ortalama saatlik gelirlerin yüzde 0,3 artması bekleniyor.

Ayrıca bu hafta ABD’den fabrika siparişleri, ticaret verileri, ADP özel sektör tarım dışı istihdam, haftalık işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ve ithalat fiyatları verileri gelecek.

2-) Avrupa Merkez Bankası Politika Toplantısı Gerçekleşecek

Bu hafta Perşembe günü saat 15.45’te Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranı kararı açıklanacak. Ayrıca piyasalar Perşembe günü Başkan Mario Draghi’nin Basın Toplantısına da odaklanacak.

3-) Çin Şubat Ayı Ticaret Verileri Yayınlanacak

Bu hafta Çarşamba günü saat 5.00’da Çin Şubat ayı ticaret verileri yayınlanacak. Ticaret verilerinde ticaret fazlasının 25,0 Milyar Dolara inmesi beklenirken ihracatın yüzde 10,0 artması bekleniyor.

4-) İngiltere Şubat Ayı İmalat Verileri Yayınlanacak

Cuma günü saat 12.30’da Ulusal İstatistik Ofisi İngiltere Ocak ayı imalat üretim verilerini yayınlayacak. Ocak ayında İngiltere imalatının yüzde 0,5 düşmesi bekleniyor.

5-) Avusturalya Merkez Bankası Politika Toplantısı Yapılacak

Salı günü saat 06.30’da Avusturalya Merkez Bankası’nın faiz oranı kararı belli olacak. Avusturalya Merkez Bankası’nın faizleri sabit tutması bekleniyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol