Gündem Güvenlik İçin Akıllı Şehir Uygulaması Geliyor

Güvenlik İçin Akıllı Şehir Uygulaması Geliyor

Son Güncelleme:

Bosh güvenlik sistemleri tarafından alınan bir karar sonrasında akıllı şehir teknolojisinin hayata geçirilmesi ve böylece güvenliğin artırılması planlanıyor. 

Güvenlik faktörü insanların tamamı için önemli bir faktör olarak kabul edilirken bu süreç içerisinde güvenliği en üst seviyelere çıkarmak adına çeşitli çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalar arasında dünya markası olan Bosh Güvenlik Sistemleri tarafından bazı çalışmaların geliştirildiği yönünde açıklamalar yapılmaya başlandı. Bu açıklamalara göre özellikle kadınların güvenliğini sağlamak için daha önce hiç gerçekleştirilmemiş bir düzenlemenin hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Yapılan yeni çalışmanın ardından bir kadın yolda yürüdüğü sırada gündüz ya da gece fark etmeden güvenliğinden herhangi bir sebepten dolayı endişe yaşarsa telefonundan açacağı yeni bir güvenlik sistemi sayesinde izlenmesini talep edebilecek. Bu düzenlemenin ardından kameraların kadını eve kadar takip edeceği ve herhangi bir olayda gerekli önlemlerin alınabileceğini ortaya koydu. Ünlü şirket yetkilileri tarafından konu hakkında yapılan açıklamanın ardından ilerleyen yıllarda evlerin akıllı sistemlerle donatılacağına vurgu yaparken artık güvenliğin daha net bir şekilde sağlanabileceğini de belirttiler. Akıllı evlerden sonra zaman içerisinde akıllı şehir projelerinin hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Bu konuda örnekler vermek gerekirse artık şehirlerin önemli bölgelerine yerleştirilecek park sensörleri sayesinde park yeri arama sürecinin sona ereceği belirlendi. Bu süreçte bilgisayar ve telefonlardan park yeri kolaylıkla bulunabilecek. Akıllı şehirlerde herkesi için güvenliğin artırılması planlanıyor. Bu süreç içerisinde yapılacak çalışmaların belki gelecek yıl belki de iki yıl sonra hayata geçirilebileceği konuşuluyor. Teknolojik gelişmelerden yararlanıldığı zaman hayatın kolaylaşabileceği ve en önemli tehlike olan güvenlik açıklarının kapatılabileceği belirtiliyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler