49.90 Lira Fiyatına Dikkat

0

Kadınların zamanlarının büyük kısmını sanal alışveriş sitelerinde geçirdiği düşünüldüğü zaman yapılan araştırmaların ardından en cazip olarak gördüğü fiyatların 49.90 olması dikkatlerden kaçmadı. 

Özellikle çalışan kadınların en büyük zevklerinden birisi alışveriş yapmak olarak değerlendirildiği için çalışan kadınların yarısından fazlasının çalışma aralarında, öğle aralarında zamanlarını internet üzerinden araştırma yapabilecekleri sanal mağazalarda ürünlere bakarken ve alışveriş yaparken geçirdikleri tespit edildi. Bunun ardından kadınların alışveriş maceraları üzerinden detaylı bir araştırmanın yapıldığı ortaya konuldu. Bu incelemelerin ardından alışveriş yapan kadınlar için 19.90 ve 49.90 rakamlarının oldukça cazip geldiği belirlendi.

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısı ile kadın tüketiciler üzerinde bir anket düzenlendi. Bu anket sonucunda alışveriş yapan kadınlar hakkında ilginç bilgilere ulaşıldığı açıklandı. Genellikle internet üzerinden yapılan alışverişlere büyük zaman harcadıkları belirlenirken elektronik alışverişlerine sıcak bakmadıkları bunun yerine gıda, kozmetik ve giyim alışverişi üzerinde daha çok durduklarının belirlenmesi dikkat çekmişti. Özellikle online alışverişlerde erkeklerden daha aktif olarak yer almaları son derece dikkat çekiyor. Çalışan kadınların zaman darlığından dolayı zamanlarının kalan kısımlarını alışveriş merkezlerinde geçirmek istemedikleri için internet üzerinden yapılan alışverişleri tercih etmeleri dikkat çekiyor. 

Detaylı bir anket yapıldığı zaman kadınların internet alışverişlerini en çok yaptıkları sürecin öğle tatillerinde oldukları öğrenildi. Detaylı bir inceleme yapıldığı zaman her 10 çalışan kadından 7 tanesinin öğle tatillerinde online alışveriş sitelerinde zaman geçirdikleri ve alışveriş yaptıkları öğrenildi. İnternet alışveriş sitelerinde en az zaman geçirdikleri günler ise Cumartesi Pazar olarak belirlendi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın