Ana SayfaGündemEPDK Doğalgaz Abonelerini Uyardı!

EPDK Doğalgaz Abonelerini Uyardı!
E

-

Doğalgaz Tüketicileri Aboneliği Mutlaka Kendi Adına Açtırmalı!

EPDK yazılı olarak yaptığı açıklamada hem faturalı hem de faturasız yeni doğalgaz abonesi olarak vatandaşları uyardı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu abonelik işlemlerine dikkat çekerek, “Kullanılan doğalgazın tüketicisi olarak kendi adınıza abonelik yaptırın” dedi.

Faturalı ve faturasız aboneliklerde herkesin kendi adına abonelik açtırmasının önemine değinen EPDK, can ve mal güvenliğinde bu durumun şart olduğunu söyledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada, faturalı doğalgaz aboneliklerinde kiracının ev sahibi adına ya da eski kiracı adına düzenlenmiş abonelik üzerinden kullanım yapılmamasını gerektiğinin altı çizildi. Ev sahibinin kira sözleşmesini fesih ettiği durumlarda aboneliğinde fesh edildiğini söyleyen EPDK, “Bu durumda kiracı güvence bedelini kendi ödemiş olsa dahi, bu bedeli alma şansı yoktur” dedi.

“Kiracı olan vatandaşın taşındığı evin doğalgaz aboneliğini kendi adına yaptırması zorunluluktur” diyen EPDK, tersi durumda yasal zorunlulukların yaptırım olarak kiracının karşısına çıkacağının altını çizdi. Usulsüz doğalgaz kullanımının vergiler dışındaki tutarının 90 TL olduğu da açıklamada yer aldı.

Dağıtım şirketinin tespiti öncesinde yeni durumun şirkete bildirilmesi halinde cezai işlem uygulanmayacağını söyleyen kurum, “Durum şirket tarafından tespit edilirse para cezası kiracıya kesilir” şeklinde konuştu.

Tüm bunların yanında kurum, kiracının evden çıkması halinde aboneliğini sonlandırmak için dağıtıcı şirkete başvuru yapılmasının ihmal edilmemesine işaret edildi. Evini satan konut sahipleri de aynı şekilde uyardı. Faturalı aboneler için uygulanacak para cezası miktarının kartlı aboneler içinde aynı miktarda kesildiği açıklamada yer aldı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol