Gündem İş Dünyası Hollanda'ya Tepki Gösterdi

İş Dünyası Hollanda’ya Tepki Gösterdi

Son Güncelleme:

Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan gerginliklerin ardından iş dünyası tarafından da konu hakkında açıklama gelirken Hollanda’yı kınamaları ve tepki göstermeleri dikkat çekti.

Dün Hollanda’nın Türkiye üzerinden göstermiş oldukları çirkin tavır dünya basınına konu olurken  iki ülke arasındaki gerginliğin her geçen gün biraz daha arttığı görülüyor. Ülkede bulunan siyasetçilerin referandum süreci hakkında bilgilendirilmesi için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Hollanda’ya uçmak üzere harekete geçti. Ancak iniş yapmak üzereyken Hollanda hükümeti tarafından duruma izin verilmediği için uçağın inişi de engellendi. Ardından ülkeye giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı gösterilen çirkin muamele büyük tepki çekti. 

İki ülke arasındaki ilişkiler kopma noktasına gelirken antidemokraik bir tutumun sergilendiği de açıkça görülmüş oldu. Türk halkı tarafından konu hakkında gösterilen tepkilerin ardından duruma iş dünyasının da tepki gösterdiği belirlendi. Bu süreç içerisinde iş adamlarının ve sanayicilerin durumu kınadıklarını belirten bazı açıklamalar yapmaları dikkat çekti. Son olarak Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu tarafından yapılan açıklamalarda Hollanda tarafından gerçekleştirilen tutum ve davranışların kabul edilemez olduğu bir kez daha gündeme getirildi. Bu süreç içerisinde Avrupa Birliği değerleri ile yapmış oldukları tavırların kesinlikle uyuşmadığını belirttiler. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından yapılan bir kınama metni ve açıklaması içerisinde uygulanan tavırların kesinlikle kabul edilemez olduğu belirtildi. Türk vatandaşlarına karşı yapılan müdahalelerin ise kesinlikle insanlık dışı olduğu belirtildi. Daha pek çok iş dünyası temsilcileri tarafından durumu kınayan ve gereğinin yapılması için var olduklarını belirten bir açıklama yapıldı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler