Ana SayfaGündemİş Dünyası Hollanda'ya Tepki Gösterdi

İş Dünyası Hollanda’ya Tepki Gösterdi

-

Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan gerginliklerin ardından iş dünyası tarafından da konu hakkında açıklama gelirken Hollanda’yı kınamaları ve tepki göstermeleri dikkat çekti.

Dün Hollanda’nın Türkiye üzerinden göstermiş oldukları çirkin tavır dünya basınına konu olurken  iki ülke arasındaki gerginliğin her geçen gün biraz daha arttığı görülüyor. Ülkede bulunan siyasetçilerin referandum süreci hakkında bilgilendirilmesi için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Hollanda’ya uçmak üzere harekete geçti. Ancak iniş yapmak üzereyken Hollanda hükümeti tarafından duruma izin verilmediği için uçağın inişi de engellendi. Ardından ülkeye giden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı gösterilen çirkin muamele büyük tepki çekti. 

İki ülke arasındaki ilişkiler kopma noktasına gelirken antidemokraik bir tutumun sergilendiği de açıkça görülmüş oldu. Türk halkı tarafından konu hakkında gösterilen tepkilerin ardından duruma iş dünyasının da tepki gösterdiği belirlendi. Bu süreç içerisinde iş adamlarının ve sanayicilerin durumu kınadıklarını belirten bazı açıklamalar yapmaları dikkat çekti. Son olarak Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu tarafından yapılan açıklamalarda Hollanda tarafından gerçekleştirilen tutum ve davranışların kabul edilemez olduğu bir kez daha gündeme getirildi. Bu süreç içerisinde Avrupa Birliği değerleri ile yapmış oldukları tavırların kesinlikle uyuşmadığını belirttiler. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından yapılan bir kınama metni ve açıklaması içerisinde uygulanan tavırların kesinlikle kabul edilemez olduğu belirtildi. Türk vatandaşlarına karşı yapılan müdahalelerin ise kesinlikle insanlık dışı olduğu belirtildi. Daha pek çok iş dünyası temsilcileri tarafından durumu kınayan ve gereğinin yapılması için var olduklarını belirten bir açıklama yapıldı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol