Gündem En Çok Gaz Ardahan'da Tüketiliyor

En Çok Gaz Ardahan’da Tüketiliyor

Son Güncelleme:

Gazbir Başkanı Yaşar Arslan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında ülke çapında en çok doğalgaz tüketiminin gerçekleştiği ülkenin Ardahan olduğunu dile getirdi. 

Gazbir tarafından 2016 yılı değerlendirmeleri yapılırken aynı zamanda 2017 yılında nasıl bir beklentinin ortaya çıktığını gündeme taşıdılar. Başkan Yaşar Arslan tarafından yapılan açıklamaların ardından doğalgaz tüketiminde genel olarak bir düşüş yaşandığı tespit edildi. Yüzde 4 oranında yaşanan düşüş sonrasından kullanım miktarının yıl içerisinde 45.9 milyar metreküpe kadar gerilediği tespit edildi. Bu düşüşün neye bağlı olduğu araştırıldığı zaman ılımlı havalarda doğalgaz tüketiminin tasarrufları da beraberinde getirdiği şeklinde yorumlanmaya başladı. 

2017 yılında doğalgaz tüketimi tahminler açıklandığı zaman yüzde 3.5 oranında bir artış sonrasında 47.5 milyar metreküpe kadar çıkmasının tahmin edildiği açıklandı. Bu durum yeni yatırımların yapılması, yeni konutlarda doğalgaz tüketiminin sağlanması ve abone sayısının artması ile ilgili olduğu belirtildi. Geçtiğimiz yıl doğalgaz santrallerinde azalış trendi meydana gelmiş ve bu durum çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirmişti. Bu yıl benzer sorunların yaşanması beklenmediği için daha geniş ve fazla bir kullanım imkanının bulunduğu konuşuluyor. 

Konut sayısının artması ile birlikte yeni konutlarda doğalgaz bağlama işlemleri sürdüğü için konutlar bazında tüketimin her geçen gün arttığı belirlendi. Yapılan incelemeler sonrasında abonman başına yıllık olarak en yüksek doğalgaz tüketimi sağlayan ilin Ardahan olduğu tespit edildi. Kullanım oranlarının yüzde 90 seviyelerine çıkması dikkat çekerken bu süreç içerisinde en az tüketim sağlan il ise hava şartlarından dolayı Antalya oldu. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler