Gündem Sağlık Çalışanlarına Müjde!

Sağlık Çalışanlarına Müjde!

Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından sağlık çalışanlarına verilmesi planlanan yıpranma payı hakkında açıklama yapıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tıp bayramı nedeniyle katılmış olduğu bir programda sağlık çalışanlarını yakından ilgilendirecek bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile birlikte sağlık çalışanlarının çok uzun bir zamandır bekledikleri yıpranma payı müjdesi sonunda verilmiş oldu. 2014 yılında yapmış olduğu bir konuşmasında yıpranma payı hakkında bir müjdesinin olduğunu dile getirmişti. Vermiş olduğu bu sözü hatırlatarak ‘2014 yılında size bu konu hakkında bir söz vermiştim. 5 yıla bir yıl yıpranma payı vereceğiz demiştik. 16 Nisan tarihinden sonra bu süreci hemen başlatmak için harekete geçeceğiz ve biz sözümüzü tutacağız’ ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mart Tıp Bayramı için düzenlenmiş olan kongrede konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkinde bazı açıklamalarda bulunurken son zamanlarda en çok tartışılan konulardan birisi olan referandum hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu süreç içerisinde Türkiye’nin evet demesi halinde Türkiye üzerinde oynanılan tüm kirli oyunların bir anlamda bozulacağını ve daha güçlü bir Türkiye’nin oluşturulacağını açıklandı. Özellikle bölücü güçlerin bir anlamda ortadan kaldırılması için büyük bir çalışma yapılacağı da gündeme getirilmeye başlandı. 

Sağlık çalışanlarının işlerinin ne kadar zor ve kıymetli olduğuna değindiği konuşmaları sırasında sağlık alanında yapılan yeniliklere ve gelişmelere de vurgu yaptı. Referandumdan sonra 16 Nisan tarihinden sonra 5 yıl için bir yıl yıpranma payının verilmesi amacı ile çalışmaların başlatılacağı müjdesini verirken özellikle bu konunun takipçisi olacağını dile getirdi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler