Ana SayfaGündemTeknoloji Devinden Kötü Haber Geldi

Teknoloji Devinden Kötü Haber Geldi
T

-

Dünyaca ünlü teknoloji devinden kötü haber gelirken yakın zamanda işten çıkarmaların başlayacağı açıklandı. 

Dünyaca ünlü teknoloji devi firma olarak tanınan Toshiba son yıllarda kar elde etmek ve işleri daha ileri seviyeye taşımak amacı ile nükleer enerji işine girmeyi planlamıştı. Bu konu hakkında yapılan önemli araştırmaların ardından işe girmeyi başaran dev teknoloji şirketi bir süredir teknik çalışmalar yürütüyordu. Ancak  yapılan çalışmaların yeterli gelmemesi ve başarılı sonuçların elde edilememesinin ardından milyarlarca dolar civarında zarar ettikleri belirlendi. 

Zararın büyük olması ve toparlanma sürecininde işe yaramamasının ardından dünya devi şirketin nükleer enerji alanında çekilmesi bekleniyor. 10 yıl önce şirketin Westinghouse Electric Company’i satın almasının ardından nükleer enerji alanında çalışmalara hız kazandırıldığı öğrenildi. Ancak şirket tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından 2016 yılı değerlendirmeleri sonrasında 6.2 milyar dolar zarar elde edildiği açıklandı. Hisselerinin dibe vurmasının ardından konu hakkında toparlamak adına çeşitli çalışmalar yapıldı. Ancak bu süreç içerisinde toparlanmanın sağlanması için ek süre istendi. Ek süre dahilinde de işleri yoluna koyamamalarının ardından şirketin nükleer enerji alanındaki hisselerinin çoğunu elden çıkarmak istedikleri belirlendi. 

Toshiba tarafından konu hakkında daha önce yapılan açıklamalarda durumun toparlanabilmesi için grup şirketlerinden birisi olan NAND şirketi içerisinde yüzde 79.9 hisse satışı sonrasında sermaye artırımına gidilmesinin uygun olduğunu gündeme getirmişti. 2006 yılında alınan nükleer enerji şirketinin 5.4 milyar dolara satın alındığı açıklandı. Bilançonun açıklanmasının ardından şirketin tamamen şirketten vazgeçtiği belirlendi. Bunun ardından yakın zamanda işten çıkarmalarında başlaması bekleniyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol