Ana SayfaGündemEmeklilere Müjde! 500 Liraya Çıktı

Emeklilere Müjde! 500 Liraya Çıktı
E

-

Emeklilere promosyon yarışı devam ederken özel bir banka emeklilere 500 lira ödemeyi taahhüt etti. 

Geçtiğimiz yıldan bu yana konuşulan emeklilere promosyon dönemi yeni yılla birlikte başlamıştı. Hükümet tarafından bankalarla yapılan önemli görüşmelerin ardından orta yol bulunmuş ve üç yıllık ödemelerin peşin olarak yapılmasına karar verilmişti. 11.5 milyon emeklinin olduğu düşünüldüğü zaman yapılacak çalışmanın ne kadar büyük olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştı. Bu süreç içerisinde emeklilere maaş miktarlarına göre 300 lira, 375 lira ve 450 lira olmak üzere kademeli olarak ödeme yapılmasına karar verildi. 

Mart ayının girmesi ile birlikte uzun süredir konuşulan promosyon ödemeleri nihayet yapılmaya başlandı. Bu süreç içerisinde emeklilerin kademeli olarak 3 ay içerisinde ödemelerini tamamen almaları bekleniyor. Emeklilerin en iyi şekilde promosyonlarda yararlanmaları için hükümet tarafından istedikleri banka ile anlaşabilme şartı getirildi. Bankalar tarafından istenen otomatik ödeme talimatı ve kredili mevduat hesabı gibi şartlarında kaldırıldığı açıklandı.Sadece ödemeden yararlanacak olan kişilerin 3 yıl boyunca maaşlarını aynı bankadan almaları için taahhüt etmeleri gerekiyor. 

Promosyon yarışının başlaması ile birlikte bankalar arasında bir rekabet ortamı başlamaya başladı. Emeklileri bünyesine katmak adına bankaların çeşitli kolaylıklar sağladıkları belirlendi. Rakamları yüksek tutmak ve daha fazla ödeme yapmakta belirlenen seçenekler arasında yer alıyor. Yapılan değerlendirmelerin ardından özel bir bankanın promosyon miktarını 500 liraya çıkardığı öğrenildi. Bu durum emeklilerin aklını karıştırmakla birlikte daha çok ödeme almak isteyen binlerce emeklinin özel banka ile anlaştıkları ortaya çıktı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol