Gündem Hollanda İçin Ekonomik Yaptırımlar Düşünülebilir!

Hollanda İçin Ekonomik Yaptırımlar Düşünülebilir!

Son Güncelleme:

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan kriz sonrasında yetkililer tarafından yapılan açıklama sonrasında bir ekonomik yaptırımın gündeme gelebileceği belirtildi. 

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı referandum hakkında bir görüşme ve konuşma yapmak için Hollanda’ya gitmek üzere yola çıkmış ancak Hollanda hükümeti bu duruma sert bir şekilde yanıt vererek bakanın uçağının indirilmesini engellemişlerdi. Ardından aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Sayan kara yolu ile ülkeye giriş yapmış ancak ülke toprağı olarak sayılan konsolosluğa izin verilmediği gibi karakola götürülerek çirkin bir muamele yapılmıştı. 

Ardından iki ülke tarafından da karşılıklı olarak yapılan açıklamaların ardından krizin bir süre daha devam edeceği sinyalleri verildi. Konu hakkında hükümetin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olurken Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu süreçte hukuki ve siyasi yaptırımların başlatılması için çalışmaların sürdüğünü dile getirirken krizi devam etmesi halinde ilerleyen dönemlerde ekonomik yaptırım seçeneğinin de düşünülebileceğini belirtti. Van’da üreticilerle buluşmak üzere bir toplantıya katılmak için şehre gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlamayı ihmal etmedi. 

Özellikle krizin gündemde olduğu son zamanlarda nasıl bir yol izleneceği merak konusu haline gelmişti. Hollanda krizini sorulduğu zaman şuan sadece siyasi ve hukuki bir yaptırım sürecinin başlayacağını açıklayan Bakan sorunun çözülmemesi halinde yeni yöntemlerinde göz önünde bulundurulabileceğini belirtti. Bu yeni yöntemler arasında iki ülke arasındaki iplerin tamamen kopmasına neden olacak ekonomik yaptırımlarında yer alması planlanırken bu sürecin son çare olarak uygulanmasının planlandığını açıkladı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,407BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,641TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler