Ana SayfaGündemKDV İndirimi Mobilya Sektörüne Yaradı

KDV İndirimi Mobilya Sektörüne Yaradı
K

-

Ekonominin canlandırılması için gerçekleştirilen KDV indirimleri ile birlikte mobilya satışlarında büyük bir hareketliliğin yaşandığı açıklandı. 

Yaşanan çeşitli sıkıntıların ardından ekonomide bir çatlak oluştuğu belirlenmişti. Bu çatlağın ardından hükümet tarafından piyasaları hareketlendirmek ve vatandaşlara çeşitli alanlarda kolaylık sağlamak amacı ile KDV indiriminin getirilmesine karar verildi. Mobilya fiyatlarına olumlu bir şekilde yansıyacak olan KDV indirimi ile birlikte piyasada beklenildiği gibi bir hareketliliğin yaşandığı belirlendi. Yetkililer tarafından konu hakkında açıklama yapılırken son ayda satışların beklenenden çok daha fazla olduğunu gündeme getirdi. 

30 nisan tarihine kadar alınan bir karar sonrasında KDV oranlarının yüzde 18 seviyelerinden yüzde 8 seviyelerine kadar indirilmesine karar verilmişti. Oranların indirilmesinin hemen ardından satışlarda hareketlilik meydana gelmiş vatandaşlar özellikle düğün mevsiminin yaklaşması ile birlikte bu fırsatlardan yararlanmak adına harekete geçmişlerdi. Yetkililer tarafından konu hakkında yapılan değerlendirmelerin ardından satışların yüzde 60 oranında arttığını gündeme getirdi. Mobilya üretimi denildiği zaman ülkemizde Bursa ayrı bir önem taşırken bu süreç içerisinde İnegöl mobilya sektörünün yaşanan hareketlilikten dolayı oldukça mutlu olduğu ortaya çıktı. İki tarafı da memnun eden satışların bir süre daha devam etmesi planlanıyor. 

Mobilya sektörü tarafından KDV indiriminin nisan sonuna kadar değil yıl sonuna kadar devam etmesi beklenirken hükümet tarafından henüz konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Rakamsal anlamda olmasının yanı sıra psikolojik anlamda da bir motivasyonun sağlandığı indirimlerle birlikte vatandaşlarında alışveriş imkanlarının arttığı belirlenmiş oldu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol