Ana SayfaGündemBalkonu Eve Dahil Edeceklere Yeni Sistem!

Balkonu Eve Dahil Edeceklere Yeni Sistem!
B

-

Balkonunu kapatarak odaya dahil etmek isteyenler için yeni dönemin başladığı açıklandı. Bu sistem ile birlikte binadaki herkesin izninin alınması planlanıyor. 

Yargıtay tarafından son olarak alınan bir kararla birlikte aynı zamanda emsal bir kararın verildiği de açıklandı. Alınan karar sonrasında son zamanlarda sıklıkla rastlanan balkon kapatma devrinin kapanarak yeni bir sistemin hayata geçirilmesi planlanıyor. Evlerini genişletmek ve daha ferah bir ortam sağlamak için evlerinin balkonunu çeşitli tadilatlarla birlikte eve dahil eden vatandaşlar artık bu durumu kolay bir şekilde gerçekleştiremeyecekler. 

Yargıtay tarafından bu konuda alınan son karara göre artık balkonların eve dahil edilmesi için tüm binada oturan ev sahiplerinden izin alınması gerekiyor. Bu süreç içerisinde tek bir ev sahibinin dahi bu duruma itiraz etmesinin ardından beklenildiği gibi herhangi bir şekilde balkonun eve dahil edilemeyeceği ve tadilat çalışmalarının başlayamayacağı belirlendi. Daha önce odalarını genişletmek için balkonu eve dahil eden vatandaşların yapmış oldukları tadilatlar sırasında pek çok bina malikinin duruma itiraz ettikleri ve bu konu hakkında çeşitli tartışmaları da gündeme getirdiği belirlenmişti. Bunun ardından yargıtay tarafından alınan karar sonrasında bu tartışmaların son bulması bekleniyor. 

Ancak sadece balkonunu kapatanlar için aynı durum geçerli olmayacak. Balkonunu kapatıp aradaki duvarı tamamen kırdırıp büyük bir tadilatla birlikte odaya dahil edenlerin izin almaları gerekecek. Yapılan düzenlemenin genellikle evin balkonunu kullanım alanı gibi gösterip hem kirayı hem de satış değerini artıranların yapmış oldukları hileler dolayısı ile engellendiği ifade edildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol