Ana SayfaEkonomiG20 Temsilcisi Şimşek

G20 Temsilcisi Şimşek
G

-

Son dönemlerde Almanya ve Hollanda ile yaşanan siyasi gerilimin ardından yapılan açıklamaya göre G20 toplantılarındaki temsilci belli oldu. Zaman zaman ülkeler arası gerilimlerin yaşandığı ekonomi açısından oldukça önem arz eden G20 toplantısı Almanya’nın Baden – Baden kentinde gerçekleşecek ve toplantılara Türkiye’yi temsilen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılacak. Şimşek’in katılımı ile gerçekleşecek toplantıların yanı sıra Şimşek çeşitli panellerde konuşmalarda gerçekleştirilecek. Toplantıların 17 ve 18 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleşeceği açıklandı.

Yola Çıkıldı

Almanya’nın Baden – Baden şehrinde gerçekleştirilecek G20 toplantıları için Mehmet Şimşek ve beraberindeki heyet bugün Almanya’ya gitti. Toplantı gündeminin oldukça yoğun olacağının belirtildiği toplantıda Almanya’nın G20 başkanlığı altında 2017 yılında belirlediği öncelikli konular gündeme gelecek.

Yatırımcı Grubu İle Görüşecek

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre G20 toplantılarının yanı sıra çeşitli panellere konuşmacı olarak da katılacak olan Şimşek, çok sayıda yatırımcı grubu ile de görüşmeler gerçekleştirmeyi planlıyor. 17 ve 18 Mart 2017 tarihinde gerçekleşecek toplantılara G20 ülkelerinin maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri de katılacak. Ülkeler arası fikir alışverişi ve ekonomik bilgilendirme açısından çok önemli olan bu toplantılarda öncelikli konuları Almanya’nı belirleyeceği açıklandı.

Net Duruş

Son dönemlerde Türkiye’ye karşı gerçekleştirilen ülkeler arası diploması farklılıklarının gündemde olduğu zaman diliminde gerçekleşecek olan G20 toplantısında artan korumacılığa karşı net bir duruş sergilenmesi mesajının verileceği açıklandı. Toplantılarda bir diğer konunun da finans alanında ekonomik esnekliğin güçlendirilmesi konusunun olacağını, dijitalleşmeyi şekillendirmek ve Afrika’ya yatırımı teşvik etmek gibi konuların ele alınacağını belirten yetkililer, toplantıların Türkiye’nin ekonomisi ve duruşu hakkında bir izlenim oluşturmak için önemli olduğunu söylüyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol