Ana SayfaGündemKamudan İhraç Edilenler Tek Bir Şartla Dönebilirler

Kamudan İhraç Edilenler Tek Bir Şartla Dönebilirler
K

-

Başbakan tarafından yapılan açıklamaların ardından kamudan ihraç edilenlerin temiz kağıdı almak şartı ile tekrar görevlerine dönebilecekleri açıklandı. 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan soruşturmalar sonrasında binlerce kişi hakkında araştırmanın başlatıldığı belirlenmişti. FETÖ terör örgütünün devletin önemli kurumlarına sızarak devleti tamamen ele geçirmek adına yıllarca örgütlendiği ifade edilmişti. Özellikle kamu kurumlarına kendi adamlarını yerleştirdikleri ve bu süreç içerisinde çalışmalarını daha rahat bir şekilde gerçekleştirdikleri belirlenmişti. Darbe girişiminin ardından tüm vatandaşlar hakkında bir inceleme başlatılmış ve FETÖ ile ilgili olup olmadıklarının araştırılması için çalışmalar başlatılmıştı. 

Yapılan incelemelerin ardından birçok kişinin bir şekilde FETÖ terör örgütü ile ilişkilerinin olduğu çeşitli yardımlarda bulundukları, görüşmeler gerçekleştirdikleri belirlenmişti. Bunun ardından FETÖ terör örgütü ile bağlantılı oldukları tespit edilen 97 bin kişinin kamu sektöründe çalıştığı belirlendi. Bu kişiler hakkında soruşturma açılırken kamu görevlerinden ihraç edilmesine karar verilmişti. Bu konuda araştırma yapmak için araştırma komisyonları da kurulmuş ve ihraç edilenlerin herhangi bir yanlışlığa karşı itiraz etmeleri istenmişti. Kamudan ihraç edilen 97 bin kişinin göreve dönmesi için tek bir şartın olduğu açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalara göre bu kişilerin ancak temiz kağıdı alarak görevlerine geri iade edilebilecekleri açıklandı. 

Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulmuş OHAL Komisyonunun çalışmalarını hızlandırmaları konusunda bazı talimatlar verdiği açıklandı. Gerekli üye atamaları da bu hafta içerisinde gerçekleştirilecek. İhraç edilen kamu personellerinin talepleri değerlendirilecek. Temiz kağıdı alanlar işe geri dönebilecekler. Bu konuda komisyon detaylı araştırmalar gerçekleştirecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol