Ana SayfaGündemHer Bir Çalışana 22 Bin Euro İkramiye!

Her Bir Çalışana 22 Bin Euro İkramiye!
H

-

Su ürünleri şirketi olarak bilinen dünyaca ünlü şirket Nova Sea bu yıl tüm çalışanlarına 22 bin euro ikramiye dağıtmayı planlıyor. 

Norveç’te faaliyet gösteren ve bu süreç içerisinde su ürünleri konusunda hizmet veren ünlü bir şirketin bu yıl çalışanlarına vermeyi planladığı ikramiye miktarı adeta dudak uçuklattı. Bölgede kaliteli üretimleri ve geniş dağıtım ağı ile dünya çapında ünlü olan Nova Sea su ürünleri fabrikasında çalışan işçilerin çalışma şartlarından ve almış oldukları ödemelerden don derece mutlu oldukları ortaya çıktı. Şirketin yıl boyunca gösterilen performanslardan dolayı her yılın belirli döneminde çalışanlarına ciddi rakamlara ulaşan ödemeler yaptığı ortaya çıkmıştı. 

Bu yıl Norveçli şirketin milyonlarca liralık ödeme yapması planlanıyor. Şirketin 250 adet çalışanı olduğu tespit edildi. Yapılacak olan ödemelerin her bir çalışan için 22 bin euro olması şeklinde planlandı. Yapılması planlanan ödemelerin şirket içerisinde çalışan her bir çalışanın görevlerine bakılmaksızın eşit bir şekilde dağıtılması gerektiğine karar verildi. Norveç genelinde balık üretimi ve tüketimi son derece önemli bir hal almışken özellikle somon balığı üretimi gerçekleştiren şirketlerin çok daha büyük ihracatlar yaptıkları tespit edilmişti. Ancak yapılan incelemelerde somon balığı üretiminin 2016 yılında bir önceki yıla göre karşılaştırması yapıldığı zaman düşük gerçekleşmesi çeşitli önlemlerin alınmasını sağladı. Bu önlemler sonrasında üretimlerin arttığı belirlendi. 

Ünlü su ürünleri şirketi tarafından yıl içerisinde elde edilen karın önemli bir kısmının tüm şirket çalışanları ile paylaşılmasına karar verildi. Bu sayede hem işçilerin motive edilmesi sağlanacakken ilerleyen dönemlerde çalışma performanslarını da olumlu etkilemesi bekleniyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol