Gündem Tam 3500 Motosikletten Çanakkale Şehitleri Korteji!

Tam 3500 Motosikletten Çanakkale Şehitleri Korteji!

Son Güncelleme:

Türkiye Motosiklet Platformu tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen “Şehitler Bizi Bekler” adlı etkinliğe yine yurdun her yanından ilgi büyüktü.

1000 adet motosiklet ve 50’ye yakın otomobil ile İstanbul’dan başlayan kortej, Çanakkale yakınlarında farklı illerden motosiklet tutkunları ile bir araya gelerek yollarına devam ettiler. Yol boyunca korteje kısa adı MAKUD olan Motorize Arama Kurtarma Derneği ekipleri ile 2 adet ambulans ve pek çok ilkyardım motosikleti de eşlik etti. Ayrıca güzergahtaki illerin polis ve jandarma ekipleri de kortejin güvenliğini sağladı.

Çanakkale 18 Mart MK Derneği etkinliğe ev sahipliği yaparak bölge halkı tarafından coşkuyla karşılandı.

Daha önceki yıllardaki etkinliğe göre katılımın çok daha fazla olduğu sürüşe, Aydın, Bursa, İzmir, Tekirdağ, Antalya, Ankara gibi illerden de katılım gerçekleşti. Korteje, otomobili ve minibüsleri ile katılarak destek veren motosiklet tutkunları da dahil oldular.

Motosiklet korteji katılımcıları önce Şahindere Şehitliği’nin ziyaret ederek, şehitlikte mevlit  okutarak, pilav, ayran ve lokma dağıttılar. Daha sonra Şehitler Abidesi’ne geçerek dev Türk Bayrağı açıldı. Andımız, Çanakkale Türküsü ile çeşitli marşlar söylenerek şehitlerimiz anıldı.

Türkiye Motosiklet Platformu’nun düzenlediği etkinlik, bir sonraki yıl daha büyük bir etkinlik yapılmasını planlayarak bölgeden serbest sürüşle ayrılıp, ziyaretlerini son erdirdi.

Düzenli olarak 3 yıldır yapılan etkinlik Türkiye Motosiklet Platformu’nun öncülüğünde gerçekleşiyor. İstanbul’dan yola çıkan büyük korteji Çanakkale’de Çanakkale 18 Mart MK Derneği karşıladı ve ev sahipliği yaptı. Çevre halkı tarafından da büyük ilgi gören etkinliğe bundan sonraki yıllarda daha geniş katılımın sağlanması amaçlanıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,406BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,643TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,526TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler