Ana SayfaEkonomiBorsa Satışların Etkisiyle Geriledi

Borsa Satışların Etkisiyle Geriledi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Borsa Negatif Seyretti

  Döviz kurlarındaki düşüşün pozitif etkisi ile yükseliş ivmesi yakalayan Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününe alış ağırlıklı başladı. Gün içerisinde 28 Ocaktan buyana en yüksek seviyesine yükselen Türkiye hisse senedi piyasaları bu seviyede gelen kar satışlarının etkisi ile günü düşüşle ile tamamladı. Borsasın düşüşünde Leasing ve Faktöring, Spor ve Nakliye sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

  Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın ikinci işlem gününe yükselişle başlarken gün içerisinde en yüksek 91.497,00 puanı ve en düşük 90.440,13 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,33 düşüşle 90.606,46 puanda tamamladı. Ayrıca haftanın ikinci işlem gününde BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 4,6 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

  İstanbul Borsası’nda Salı günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,85 ve Holding Endeksi yüzde 0,65 değer kaybetti. Haftanın ikinci işlem gününde yüzde 2,03 değer kazanan Elektrik Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 2,49 değer kaybeden Ulaşım Endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

  Borsa İstanbul’da 203 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününde değer kaybederken 150 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününü yükselişle tamamladı ve 52 hisse senedinin değer sabit kaldı.

  Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Vakıf Gmyo A.Ş. Salı günü yüzde 19,77 değer kazanarak günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken yüzde 3,95 değer kaybeden Beşiktaş Futbol Yat. günün en kötü performansını sergileyen şirket hissesi oldu.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...