Türk Erkekleri ‘Romantik Dolandırıcılık’ Kurbanı!

0

 ‘Romantik Dolandırıcılık’ Son Zamanlarda Arttı

Moneygram Türkiye Genel Müdürü ‘Romantik Dolandırıcılık’ konusunda şikayetlerin arttığını, vatandaşların bu noktada dikkatli olmasını söyledi.

Genel Müdür Erol Tuna konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “‘Romantik Dolandırıcılık’ artıyor. Özellikle Bulgaristanlı ve Romanyalı kadınlar Türk erkeklerini kandırıp paralarını alıyor” dedi.

Dolandırıcılığın son zamanlarda en yaygın kolu olan romantik dolandırıcılığına Türk erkekleri bilerek alet oluyor. Tanımadıkları kişilere para gönderen Türk erkekleri sonra durumdan şikayet ediyor.

Moneygram Türkiye Genel Müdürü de bu konuya dikkat çekerek “Tanımadığınız, sizlere telefon yada e-posta kanalıyla ulaşan kişilere itibar etmeyin” şeklinde konuştu.

Erol Tuna açıklamasında Türk erkeklerini en fazla dolandıran ülkelerin başında Bulgaristan ve Romanya olduğunu söyledi. Bu ülkelerden kadınların rast gele numaralar çevirerek hedef kitleye ulaşmaya çalıştığını ifade eden Tuna, “Türkiye’deki yaşlı erkekler bu kandırmacaya inanıyor ve bu kadınlara paralarını kaptırıyor” açıklamasında bulundu.

Yaşlı erkeklerin evlenme vaadiyle veya birlikte olma vaadi ile bu kadınların tuzağına düştüğünü belirten Tuna, “Bazı erkekler banka tarafından uyarılmasına rağmen dolandırılmak istiyor ve kadınların hesaplarına para aktarıyor” dedi. Hatta bazı vatandaşların ise bankayı polise şikayet ettiğini söyleyen Erol Tuna, “Bulgaristanlı ev Romanyalı kadınlar tarafından kandırılan Türk erkekleri bu kadınlara hem uçak parası hem de türkiye’de harcayacakları miktarları gönderiyor” diyerek durumun ciddiyetine işaret etti.

Moneygram’a gelen şikayetler hakkında da açıklama yapan Tuna, “Erkekler sadece gelsinler diye hesaplara para aktarıyor. Sonrası ise daha trajikomik. Bu kadınlar daha fazla para alabilmek için, ‘Türkiye’ye geldim ama polis para istiyor’ diyerek daha fazla para alıyor. ‘Havaalanındayım’ diyen kadını karşılamaya giden Türk erkekleri sonunda görüyor ki, gelen falan yok” dedi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın