Ana SayfaEkonomiTürk Erkekleri ‘Romantik Dolandırıcılık’ Kurbanı!

Türk Erkekleri ‘Romantik Dolandırıcılık’ Kurbanı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

 ‘Romantik Dolandırıcılık’ Son Zamanlarda Arttı

Moneygram Türkiye Genel Müdürü ‘Romantik Dolandırıcılık’ konusunda şikayetlerin arttığını, vatandaşların bu noktada dikkatli olmasını söyledi.

Genel Müdür Erol Tuna konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “‘Romantik Dolandırıcılık’ artıyor. Özellikle Bulgaristanlı ve Romanyalı kadınlar Türk erkeklerini kandırıp paralarını alıyor” dedi.

Dolandırıcılığın son zamanlarda en yaygın kolu olan romantik dolandırıcılığına Türk erkekleri bilerek alet oluyor. Tanımadıkları kişilere para gönderen Türk erkekleri sonra durumdan şikayet ediyor.

Moneygram Türkiye Genel Müdürü de bu konuya dikkat çekerek “Tanımadığınız, sizlere telefon yada e-posta kanalıyla ulaşan kişilere itibar etmeyin” şeklinde konuştu.

Erol Tuna açıklamasında Türk erkeklerini en fazla dolandıran ülkelerin başında Bulgaristan ve Romanya olduğunu söyledi. Bu ülkelerden kadınların rast gele numaralar çevirerek hedef kitleye ulaşmaya çalıştığını ifade eden Tuna, “Türkiye’deki yaşlı erkekler bu kandırmacaya inanıyor ve bu kadınlara paralarını kaptırıyor” açıklamasında bulundu.

Yaşlı erkeklerin evlenme vaadiyle veya birlikte olma vaadi ile bu kadınların tuzağına düştüğünü belirten Tuna, “Bazı erkekler banka tarafından uyarılmasına rağmen dolandırılmak istiyor ve kadınların hesaplarına para aktarıyor” dedi. Hatta bazı vatandaşların ise bankayı polise şikayet ettiğini söyleyen Erol Tuna, “Bulgaristanlı ev Romanyalı kadınlar tarafından kandırılan Türk erkekleri bu kadınlara hem uçak parası hem de türkiye’de harcayacakları miktarları gönderiyor” diyerek durumun ciddiyetine işaret etti.

Moneygram’a gelen şikayetler hakkında da açıklama yapan Tuna, “Erkekler sadece gelsinler diye hesaplara para aktarıyor. Sonrası ise daha trajikomik. Bu kadınlar daha fazla para alabilmek için, ‘Türkiye’ye geldim ama polis para istiyor’ diyerek daha fazla para alıyor. ‘Havaalanındayım’ diyen kadını karşılamaya giden Türk erkekleri sonunda görüyor ki, gelen falan yok” dedi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...