Gündem İşsizler Teşvik Kampanyasından Memnun

İşsizler Teşvik Kampanyasından Memnun

Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan milli istihdam seferberliği sonrasında yapılan değerlendirmelerde işsizlerin durumdan son derece memnun oldukları ve iş dünyasının da teşviklerden dolayı mutlu oldukları ifade edildi. 

Ekonomide yaşanan çatlakları ortadan kaldırabilmek için en büyük problemlerden birisi olan işsizlik sorununun çözümü için adımlar atılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir toplantı sırasında iş dünyasına seslenerek istihdam seferberliğinin başlatılmasını istedi. Kısa süre sonra ekonomiye destek olmak ve tekrar eski hareketli günlere dönmek isteyen iş dünyasının bu duruma gerekli katkıları sağlayacağını açıklamaları son derece dikkat çekmişti. 

Türkiye’de yaklaşık 3 aydır istihdam seferberliği konusunda yoğun çalışmalar meydana geliyor. Hükümet tüm yükü işverenlerin omzuna yüklememek adına bazı teşvik çalışmaları yapmaya başladı. Bu teşvik çalışmaları ile birlikte artık işverenlerin istihdam seferberliğine katkı sağlamaları çok daha kolay bir hale geldi. Teşvik oranlarının artırılması ile birlikte iş dünyasında yer alan işverenlerin istihdam sayılarını önemli ölçüde arttırdığı tespit edildi. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrılara da kulak verilmiş olundu. Ülke genelinde bulunan sanayi bölgeleri istihdam seferberliği ile birlikte hareketlendi. Bu süreç içerisinde işe başlayanların sayısı 167 bin oldu. 

SGK tarafından verilen önemli teşvikler sonrasında işe alımlar çok daha kolay bir hal almaya başladı. Bu sayede yeni yatırımlar yapılmaya başlandı. Fabrikalarda çalışan işçi sayısı arttı. İstihdam seferberliğinden hem işsiz olan vatandaşların iş bulma ihtimalleri arttığı için hem de işverenlerin işçi sayısını artırırken desteklenmelerinden dolayı son derece memnun oldukları öğrenildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler