Otomobil Üretiminin Bu Yıl Yüzde 11 Artması Bekleniyor

0

Otomobil Sektörü Beklentileri

Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Kudret Önen OSD genel kurulunda konuştu. Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Önen genel kurulda yaptığı konuşmada otomotiv sektörü ile ilgili çeşitli noktalara değinirken OSD’nin piyasa beklentilerini de aktardı.

Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Kudret Önen OSD genel kurulunda yaptığı konuşmada ana sanayi araç üretiminin bu yıl yüzde 11 artış göstererek 1 Milyon 650 Bin adedin üzerine çıkacağını belirtirken ihracatın da yüzde 18 artışla 1 Milyon 350 Bin adedin üzerine çıkacağını belirtti. Ayrıca OSD Başkanı Önen yaptığı konuşmada otomotiv pazarının yüzde 11 daralacağını öngördüklerini de belirtti.

OSD Başkanı Kudret Önen yaptığı konuşmada 2016 yılında yapılan yatırımların 1,1 Milyar Dolara ulaştığının söylerken sektör ihracatı ile ilgili tahminlerde de bulundu. Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Kudret Önen 2016 yılında 24 Milyar 200 Milyon Dolar düzeyinde bulunan sektör ihracatının bu yıl 27 Milyar Dolara yükselmesini beklediklerini söyledi.

Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Önen 2017 yılına yavaşlama ile başlayan sektör iç pazarının bu yıl yüzde 11 daralmasını ön gördüklerini belirtti. Ayrıca OSD Başkanı Kudret Önen geçen yıl ticari araç pazarının yüzde 12 daraldığını ifade ederken iç pazardaki büyümenin sürdürülebilmesi için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini de belirtti.

Kudret Önen OSD genel kurulunda yaptığı konuşmada araçların özel tüketim vergisinin ekonomik gelişmelere göre güncellenmesi gerektiğini söylerken iç pazarın gelişmesi için yaşlı araçların parktan çıkarılması gerektiğini ve ekonomik gelişmelere göre araçların özel tüketim vergisi matrahının güncellenmesi gerektiğini de söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın