Ana SayfaGündemİş Arayanlara Hükümetten Yardım Geliyor

İş Arayanlara Hükümetten Yardım Geliyor

-

Hükümet işsizlik sorununu çözmek için harekete geçmişken bu konuda iş arayanlara 607 lira masraf ödemesi yapmaya karar verdi. Bir kişi yılda 3 kez bu yardımdan yararlanabilecek. 

Ekonominin bozulmasında işsizlik verilerinin artmasının da etkili olduğu tespit edilmişti. Bu süreç içerisinde hükümet kolları sıvamış ve istihdam başlamıştı. Ancak yoksul ailelere yapılan iş yardımları devam ederken hükümet tarafından yapılan çalışmalar sonrasında bir yenisinin daha eklendiği açıklandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından alınan karar çerçevesinde istihdam yardımı adı altında yeni bir ödenek çıkartılmasına karar verildi. Bu ödenek içerisinde kişilerin iş arama ve bulma masraflarının da sorunsuz bir şekilde karşılanması planlanıyor. 

İş görüşmesine giden kişilerin sağlık raporu, fotoğrafı, çeşitli belgelerin alımı sırasında harcamış oldukları rakamlar çoğu zaman maddi açıdan kişiyi olumsuz etkilediğinden dolayı devlet tarafından yardım almasına karar verildi. Bir yıl içerisinde bu yardımı 3 kez alabileceği ifade edilirken 40 lira ile 100 lira arasında masraflar doğrultusunda azami bir yardım alması planlananlar arasında yer alıyor. Bu durumda iş arayan kişilerin karşılaştıkları çeşitli masraflar devlet tarafından ayrılan bir ödenek tarafından karşılanmış oluyor. İşe yerleşmiş olan kişiye verilen yardımlarda hemen kesilmiyor. 

Bir sefere mahsus olmak şartı ile asgari ücretin 1/3’ü kadar bir nakit yardımı yapılmasına karar verildi. Bu süreç içerisinde sosyal yardım çerçevesinde 507 lira kadar işe başlama yardımı alırken eğitim ve sağlık masrafları da devlet tarafından karşılanıyor. İşe başlar başlamaz sanıldığının aksine sağlık giderleri kesilmiyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol