Gündem Yapılandırma Oranında Büyük Düşüş

Yapılandırma Oranında Büyük Düşüş

Son Güncelleme:

Bankalar tarafından kredi kartı ya da kredi borcu olanlara sunulan yapılandırma imkanları büyük ilgi görmüştü ancak bir süre sonra bu oranın yüzde 9’a kadar düştüğü tespit edildi. 

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaların ardından Türkiye’nin en büyük varlık yönetimi olduğu bilinen TURKASSET, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası 120 milyon lira tutarında bir sendikasyon kredisi aldı. Bu süreç ekonomik anlamda olumlu bir adım olarak değerlendirirken kurumunun Hayat Varlık ile birleşmesi sonrasında yoluna yeni bir isimle birlikte devam etmesine karar verildi. Hayat Varlık olarak yeni bir şekilde yoluna devam etmesi amaçlandı. Bu gelişmeler gündemde büyük ses getirirken yetkili isimler konu hakkında açıklama yaptılar. 

Hayat Varlık Genel Müdürü Hilmi Güvenal yapmış olduğu açıklamalar sırasında tahsili gecikmiş olan bazı borçları tekrar gğndeme getirdi. Geride bıraktığımız 2016 yılının sonuna kadar bankalar tarafından tahsili gecikmiş olan borç miktarının 58 milyar lira olduğu açıklandı. Bu rakamları gündeme getirirken hükümet tarafından vatandaşlara ve kurumlara çeşitli kolaylıklar sağlamak amacıyla getirilen yapılandırma hizmeti tekrar gündeme getirilmiş oldu. Yapılan açıklamalarda yapılandırmanın aslında düşünüldüğü gibi ilgi görmediğine vurgu yapması ise dikkatlerden kaçmadı. 

Gerek vergi gerek sigorta gerekse kredi yapılandırmaları için hükümet tarafından sağlanan imkanlar ilk başta büyük bir hevesle karşılanmış ancak sonrasında bir iki aylık taksit ödemesinin ardından yapılandırmanın vatandaşlar tarafından tekrar bozulduğu açıklandı. 72 aya kadar taksitli ödeme imkanı sunan yapılandırmanın sanıldığının aksine son günlerde yüzde 9 seviyelerine kadar düştüğü açıklandı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler