Gündem Çalışma Bakanından Çok Sert Uyarı

Çalışma Bakanından Çok Sert Uyarı

Son Güncelleme:

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda istihdam sürecini istismar edenler için çok ağır cezaların geleceğini belirtti. 

Ekonomide tekrar canlanmanın sağlanması için işsizlik verilerinin düşürülmesi adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından istihdam seferberliği başlatılmıştı. Ekonomiye katkı sağlamak ve Cumhurbaşkanının çağrısına yanıt vermek isteyen özel sektör istihdam seferberliği çağrısına olumlu olarak yanıt verdiklerini açıklamışlardı. Yaklaşık 3 aydır devam eden sürecin başarılı bir şekilde devam ettiği ve istihdam rakamlarının son derece dikkat çektiği ifade edildi. 

Belirlenen hedeflere böyle gittiği takdirde yıl sonuna kadar ulaşılması hedeflenirken hükümet tüm yükü işverenlerin üzerinden almak adına bazı teşvik çalışmaları başlatmıştı. Teşviklerle birlikte belirli bir tarihten sonra istihdam edilmek amacı ile işe alınan işverenlerin sigorta primlerinin ödenmesine ve işverene bazı teşviklerin verilmesine karar verildi. Bu süreç bu şekilde devam ederken pek çok istihdam sağlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda bazı uyarılarda bulundu. Son dönemlerde gelen şikayetler arasında teşviklerden yararlanmak adına çeşitli hilelere başvuran ve istihdam sürecini suistimal eden bazı işverenlerin olduğunu belirtti. 

Açıklamalarında ‘Bu teşviklerden istifade etmek amacıyla bazı işverenlerin süreci istismar ettiklerini gördük. Ancak bu kişilerin oranlarının yüzde 1’den az oldukları kanaatindeyim. Bu süreç içerisinde gerekli belirlemeleri yaptıktan sonra bu kişilerin en ağır şekilde bedel ödeyeceklerini bilmeleri gerekiyor’ ifadelerini kullanarak açık açık konu hakkında uyarılarda bulundu. Yapılan değerlendirmelerde bu dönem Cumhuriyet tarihinin en büyük teşviklerinin verildiğine vurgu yapması da dikkat çekti. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler