Ana SayfaGündemKamyoncular Maliyetler Artınca Vapura Yöneldi

Kamyoncular Maliyetler Artınca Vapura Yöneldi
K

-

Daha önceki dönemlerde Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçen kamyonlar maliyetlerin artması ile birlikte köprüden vazgeçerek arabalı vapur hattına yönelmeyi tercih ettiler. 

Aracı olanlar için köprüden geçmek çoğu zaman bütçeyi zorlamaya başladığı için bu doğrultuda bazı alternatiflerin kullanılmaya başlaması dikkat çekiyor. Bu süreç içerisinde İstanbul boğazının önemli ulaşım yollarından birisi olan ve son olarak yapımı gerçekleştirilen 3. köprü Yavuz Sultan Selim köprüsü İstanbul trafiği için çeşitli etkileri beraberinde getirmeye başladı. Bu süreç içerisinde özellikle kamyon sürücülerinin bu noktadan geçmesi ve trafiği olumsuz anlamda etkilememeleri için yeni bir düzenleme yapıldı. İstanbul trafiğinde son dönemlerde yeni köprünün faaliyete geçmesi ile birlikte büyük bir rahatlamanın meydana geldiği öğrenildi. 

Araç trafiğini olumlu anlamda etkilerken kamyon sürücülerinin bu durumdan araç sürücüleri gibi memnun olmadıkları görüldü. Kamyon trafiğinin Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden gerçekleştirilmesinin amaçlanması ile birlikte sürücülerin beklediklerinden çok daha fazla yol yapmaları sağlandı. Bu süreç içerisinde kamyon şoförlerinin beklenilenden çok daha uzun yol yaptıkları tespit edilmiş oldu. Yakıt masraflarını doğru orantılı bir şekilde artıran bu durum karşısında kamyon şoförlerinin bütçeleri de zorlanmaya başladı. Yapılan zamlar sonrasında köprü ücretlerinde de beklenmedik bir şekilde yaşanan zamlar sonrasında bu duruma yeni alternatif seçeneklerin aranmaya başladığı tespit edildi. 

Kamyoncular artık maliyetleri düşürmek için köprüden geçmek yerine Harem Sirkeci hattında bulunan arabalı vapurları tercih etmeye başladı. Ara yollara girmeleri ve başka yolları kullanmaları çoğu zaman yasak olmasına rağmen kamyonların boğaz trafiğine girmeleri bazı riskleri de beraberinde getirmesine rağmen kullanılması dikkat çekti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol