Ana SayfaGündemDüğün Sezonu Ekonomiyi Hareketlendirecek

Düğün Sezonu Ekonomiyi Hareketlendirecek
D

-

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapılan son açıklamaların ardından düğün sezonunun açılması ile birlikte piyasaların hareketlenmesi ve ekonomiye olan katkısının 13 milyar lira olmasının beklendiği belirtildi. 

Havaların ısınması ve yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte çiftlerin hayalini kurdukları düğün mevsimi yaklaşmaya başladı. Bu süreç içerisinde pek çok çift evlenmek için gerekli hazırlıklara başladı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında bu durumun ekonomiye olan katkısının da son derece fazla olduğu belirtildi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı olan Bendevi Palandöken tarafından yapılan açıklamaların ardından düğün sezonunun ekonomiye olan katkısı gözler önüne serilmiş oldu. 

Yapılan incelemelerde düğün yapacakların en düşük maliyet olan 20 bin lirayı gözden çıkarmaları gerektiği belirlendiği için bu süreç içerisinde binlerce kişinin düğün mevsimini beklediği düşünüldüğü zaman milyarlarca liranın harcanması bekleniyor. Özellikle beyaz eşya ve mobilya sektöründe yapılan indirimlerin yıl sonuna kadar devam etmesi halinde maddi durum konusunda sıkıntı yaşayan binlerce çiftin evlenmesi ve düğün yapması bekleniyor. Yapılacak olan düğünler dolaylı yollardan ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde 650 bin çiftin evlenmesi bekleniyor. Ekonomiye olan katkılarının da 13 milyar lira olacağı ifade ediliyor. 

Yapılan yazılı açıklamada ekonominin de düşünülmesi açısında düğün harcamalarının devamlılığı için ÖTV indirimlerinin devam etmesi gerektiği planlanıyor. Sektörde devam eden canlılığın bu sayede bir süre daha sürmesi bekleniyor. Düğün sezonu ile birlikte pek çok alışveriş yapıldığı için piyasaların hareketlenmesi bekleniyor. Çoğu düğünün banka kredisi ile yapıldığı düşünüldüğü zaman devamlılığın sağlanması için faizlerin düşük tutulması gerektiği planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol