Ana SayfaEkonomiBirleşik Krallık Kara Sularında Bir Milyar Varillik Rezerv

Birleşik Krallık Kara Sularında Bir Milyar Varillik Rezerv
B

-

İngiltere’ye ait olan Kuzey Denizi kara sularında, 156 metre derinlikte petrol rezervi bulunduğu duyuruldu.

İngiltere merkezli olarak faaliyetlerine devam eden enerji şirketi, Kuzey Denizi’nde petrol bulduğunu açıkladı. Bulunan petrolün bir milyar varil olduğu tahmin edildi. Enerji şirketi Hurricane tarafından yapılan açıklamada Shetland adaları yakınlarında kayda değer kaliteye sahip, büyük bir rezervin keşfedildiği ilan edilirken, bu keşif son zamanlarda İngiltere’de bulunan en büyük rezerv olarak kayda geçti.  

İngiliz kara sularındaki petrol rezervinin Shetland Adalarının batısında bulunduğunu açıklayan Hurricane, bölgedeki petrolün 2019 yılının ilk aylarında çıkarılacağını ifade etti. Şirket petrolün 156 metre derinlikte olduğunu, otuz kilometre arayla iki kuyunun açıldığını da belirtti.

Enerji şirketi Hurricane yetkilisi sondaj ardından bulunan petrol rezervini kendi şirketlerinin bulmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Robert Trice adlı yetkili, “Son yılların en büyük rezervine sahip keşfi Hurricane olarak biz yaptık. Bu durum bizim için çok önemli! İngiltere’nin kara suları içerisinde son yılların en kayda değer keşfini yaptığımızı düşünüyoruz. Petrol rezervini bulduğumuz alanın adı Greater Lancaster olarak anılıyor. Bir milyon varillik rezerv hiçte küçümsenecek bir miktar değil” şeklinde konuştu.

Enerji şirketi Hurricane’ın bu keşfi açıklamasından sonra ise şirketin borsadaki değeri bir anda yükselmeye başladı. Alınan bilgilere göre Hurricane’ın hisse senetleri yüzde altılık değer kazanarak, gelecek günlerde yükselişin süreceğinin ilk sinyallerini verdi.

Enerji alanında faaliyet gösteren temsilci kuruluş Oil and Gas UK da, Hurricane’ın haberi sonrasında açıklama yapanlar arasındaydı. Bu haberi “heyecan verici” olarak nitelendiren Oil and Gas UK, Birleşik Krallıkta petrol arama çalışmalarının tekrar hız kazanacağını kaydetti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol