1500 Geçici İşçi Alınacak!

0

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan son açıklamalarda Çaykur’da istihdam edilmek üzere 1500 geçici işçinin alınacağı müjdesi verildi. 

İstihdam oranlarının artırılması ile birlikte yeni iş alanları açılmaya başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan son açıklamalar çerçevesinde Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’da bulunan çay fabrikalarına yeni alımların gerçekleştirileceği belirtildi. Çay fabrikalarında, emeklilik, ölüm ve bazı nedenlerden dolayı işçi açığının yaşandığı ve ihtiyacın arttığı öğrenildi. 

İşçi açığının ortadan kaldırılması için mevsimlik yani geçici işçilerin alınmasına karar verildi. Konu hakkında bakanlık tarafından yapılan açıklamalar sonrasında ‘Kamunun personel ihtiyacını ortadan kaldırmak amacıyla ve hizmetlerin daha etkili bir şekilde karşılanması amacıyla bin 500 adet mevsimlik işçi alımı yapılacaktır. Yapılacak olan alımların İŞKUR güvencesi altında yapılması planlanıyor’ ifadelerini kullanıldı. Yapılacak olan işçi alımlarının Çaykur’a bağlı olan Giresun, Rize, Artvin ve Trabzon illeri için yapılması planlanıyor. Son dönemlerde çeşitli sebeplere bağlı olarak işten ayrılmaların yaşanması bölgede iş gücünün azalmasına neden oldu. Kısa sürede bu açığı kapatmak, üretimleri artırmak ve sonrasında piyasadaki işsizlik sorununun da ortadan kaldırılması için yeni bir çalışmanın yapılması planlanıyor. 

İŞKUR güvencesi adı altında yapılacak olan işe alımlar sonrasında 4 Nisan ile 13 Nisan tarihleri arasında ilanın geçerliliğini koruyacağı açıklandı. Başvuruların alınmasından sonra mayıs ayında alımların gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kura çekimi sonrasında çalışacak olan geçici işçilerin belirlenmesine karar verildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın