Ana SayfaGündemGayrimenkul Sertifikalarında Talep Patlaması Yaşandı

Gayrimenkul Sertifikalarında Talep Patlaması Yaşandı
G

-

Gayrimenkul sertifikasının son zamanlarda yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandığı ve bunun ardından büyük bir talep patlamasının yaşandığı açıklandı. 

Gayrimenkul alanında geliştirmek için son zamanlarda çeşitli çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalarla birlikte gayrimenkul sertifikası dönemi başlatıldı. Sertifikalarla birlikte yatırım yapmak isteyen bireysel yatırımcıların bu durumdan olumlu etkilenmeleri bekleniyordu. Belirli paylar çerçevesinde yatırım yaparak alınan sertifikalar sonrasında yatırımlarını artırmaları bekleniyor. Gayrimenkul sertifikası çalışmalarının 1 Nisan ile birlikte başlayacağı açıklanmıştı. Çalışmanın başlamasına az bir süre kalmışken yatırım yapmak isteyen yatırımcıların talepleri toparlanmaya başladı. 

Gayrimenkul sertifikası talep toparlama süreci çerçevesinde binlerce talebin gelmesi piyasada da beklenmedik bir çıkışın yakalanmasına neden oldu. Konu hakkında Borsa İstanbul gazetecilere merak edilen soruları yanıtlarken aynı zamanda konu hakkında açıklamalarda bulundu. Gayrimenkul sertifikası ile birlikte yatırım yapmak isteyen vatandaşların talepleri 29 Mart tarihinde toparlanmaya başladı. Bugün itibariyle talep toparlama sürecinin sona erdiği açıklandı. Özellikle bireysel yatırımcıların ilgilerinin maksimum seviyede olduğu açıklandı. Emlak sektöründe yaşanan yukarı yönlü çıkışların ardından gayrimenkul sertifikası döneminin resmen başlaması sonrasında büyük bir ivmenin kazanılacağı yönünde yorumlanmaya başladı. Sermaye piyasalarının uzun zamandır kazanılması planlanan ivmenin bu süreçte beklendiği açıklandı. 

Gayrimenkul sertifikaları istenilen zamanlarda tekrar satışa çıkarılıp nakit paraya dönüştürülebiliyor. TOKİ tarafından yapılacak ilk çalışma sonrasında gayrimenkul sertifikası döneminin resmen başlatılması planlanıyor. Yapılacak olan uygulamanın Türkiye tabanı için uygun bir model olduğu açıklandı. Yatırım yapmak isteyen kişilerin uzmanlar eşliğin araştırarak başarılı bir yatırım yapmaları bekleniyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol