Gündem Kedi Dışkısından Yapılıp Kilosu 500 Dolardan Satılıyor

Kedi Dışkısından Yapılıp Kilosu 500 Dolardan Satılıyor

Son Güncelleme:

Endonezya’da elde edilen bir özel kahvenin palmiye misk kedisinin dışkısından elde edildiği ve bunun ardından kilosunun 500 dolardan satıldığı ortaya çıktı. 

Dünya’nın en özel ve en çok tercih edilen kahveleri arasında bulunan kopi luwak kahvesinin içeriği son derece dikkat çekiyor. Dünya genelinde dikkat çeken ve bu süreç içerisinde binlerce kişi tarafından sevilerek tüketilen kahvenin kedi dışkısından yapılması şok etkisi yaratmıştı. Ülkede durum üretimler sırasında saklanmazken kahvenin özel aromasının ve lezzetinin kedi dışkısından dolayı kaynaklandığı konuşulmaya başlandı. 

Kahvenin sadece ülkede değil dünya genelinde birçok tüketicisinin olduğu belirlendi. Özel siparişlerle birlikte binlerce kişi tarafından özellikle tercih ediliyor. Bu sürecin butik kahveciliğe doğru dönüşmesinin ardından pek çok konuda ilgi gördüğü ortaya çıktı. Kahve kültürünün gelişmesi, bu konu hakkında yeni bir kültürün oluşması dünya basının da dikkatini çekmeye başladı. Bu konuda ortaya çıkan sonuçlara göre üretim yapan fabrikaların sayısının her geçen gün biraz daha arttığı belirlendi. Dünyanın en pahalı kahvesi olma ünvanını kazanırken dünya ülkelerine ihracatı devam ediyor. Yapımının ardından kilosunun 350 dolar ile 500 dolar arasında değişiklik gösterdiği belirlendi. 

Ancak pahalı fiyatının yanı sıra nasıl yapıldığı son derece dikkat çekmeye başladı. Bölgede bulunan bir adada palmiye misk kedisinin kahve severek yemesi sonrasında dışkısının toparlanarak yeni bir aromalı kahveye dönüştürülmesi dikkat çekiyor. Kahve çekirdeklerinin kedilere yedirilmesinin ardından midelerinde fermente edildiği ortaya çıktı. Bu dışkılardan elde edilen kahvelerin ise farklı bir aroma ile müşterilere sunulması son derece dikkat çekiyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler