Ana SayfaGündemAkaryakıtta Yeni Dönem Başlıyor

Akaryakıtta Yeni Dönem Başlıyor
A

-

Akaryakıtta yen dönemin başlaması için harekete geçildi. Artık Avrupa Birliği standartlarına uygun olması için yeni dönem başlıyor. 

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren akaryakıt tüketimi üzerinde yapılan düzenlemeler sonrasında yeni bir sayfanın açılması bekleniyor. araçlarda kullanılan akaryakıt tüketiminde artık yeni bir dönemin başlatılması planlananlar arasında yer alıyor. Özellikle kullanım sırasında çevreye ve insan sağlığına yönelik olumsuz etkilerinin ortaya çıkmış olması bu konuda bazı önlemlerin alınmasına, yeni çalışmaların yapılmasına neden oldu. 

Resmi Gazete’de 1 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir dönemin başlatıldığı yönünde çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalarla birlikte artık motorlu taşıtlarda kullanılan akaryakıt döneminin farklı bir noktaya taşınmasına karar verildi. Yapılan incelemeler sonrasında insan sağlığını ve çevre sağlığını olumsuz etkileyen durumların sıfırlanmasına, tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik bazı çalışmaların başlatılmasına fırsat tanındı. Benzin ve motorin ithalatında, temini sırasında ve son olarak sunumunda ortaya çıkan bazı olumsuz durumların ortadan kaldırılması amaçlandı. EPDK tarafından standartların dışına çıkılması kesinlikle engellenecek. Yapılacak olan tüm işlemler sırasında teknik özelliklerin esas alınması amaçlanıyor. 

Yönetmeliğin tekrar hazırlanmasının ardından özellikle yeni bir madde eklendi. Bu madde çerçevesinde Avrupa Birliği mevzuatına uyum sürecinin eklenmesi dikkat çekti. Artık akaryakıt tüketiminde, ithalatında ve vatandaşlara sunumunda yeni bir sayfanın açılması amaçlanıyor. Süreç içerisinde Avrupa Birliği uyum maddesinin eklenmesi çalışmaların farklı bir noktaya doğru ilerlemesine neden oldu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol