Ana Sayfa Gündem Booking Kavgası Devam Ediyor

Booking Kavgası Devam Ediyor

-

Tatilcilerin ucuz internete ulaşmak adına kullandıkları booking.com sitesinin erişime kapatılmasının ardından turizm sektörü içerisinde bu durumun çeşitli tartışmalara neden olduğu ve bu tartışmaların giderek büyüdüğü açıklandı. 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından son dönemlerde turizm sektörü içerisinde haksız faaliyetlerin gerçekleştirildiği tespit edilmişti. Turizm sektörü içerisinde yaşanan rekabetin yapılan çeşitli çalışmalar sonrasında haksız rekabet haline dönüştürülmesinin yanlış olduğunu savunan birlik bu konuda gerekli önlemleri almak için geniş çaplı bir denetim başlatmıştı. Turizm sektörü içerisinde faaliyet gösteren booking.com isimli tatil sitesinin Türkiye’de bulunan faaliyetlerinin tamamen durdurulması için mahkeme kararı alınmış ve sonrasında erişim engellenmişti. 

2015 yılında açılan dava geçtiğimiz günlerde sonuçlanmış oldu ve bunun sonucunda faaliyetler tamamen durduruldu. Ucuz tatil imkanı sunan internet sitesinin sektör içerisinde haksız faaliyetler içerisine girmiş olduğu iddia edildi. Ancak bu durum kısa süre içerisinde otel işletmecileri tarafından tepki çekmeye başladı. Gösterilen tepkiler her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Türkiye Otelciler Federasyonunun bu duruma Ankara’da düzenlemeyi planladıkları bir basın toplantısı sayesinde itiraz etmeleri bekleniyor. Bu süreçte tepkilerini sonuna kadar göstermek konusunda kararlı oldukları dile getirildi. 

Yapılan yasaklamalar ve online sistemin devre dışı bırakılması ile turizm alanında ilerlemenin mümkün olmadığı iddia ediliyor. Yapılan rezervasyonların büyük bir kısmının internet üzerinden yapıldığı düşünüldüğünde son yıllarda yaşanan turizm sıkıntılarının tekrar gündeme gelmesinin mümkün olduğu savunuluyor. Yapılan yasağın bir hata olduğu ve kısa süre içerisinde durumun farkına varılarak bu hatadan geri dönüleceği savunulanlar arasında yer alıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,609BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler