Ana SayfaGündem90 Bin Kişiye İş İmkanı

90 Bin Kişiye İş İmkanı
9

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliği sonucunda devlette 90 bin kişiye daha iş imkanı sağlanmasına karar verildi. 

İstihdam seferberliği konusunda çalışmalar hız kesmeden devam ederken yeni iş imkanları için çalışmaların devam ettiği açıklandı. Kamu kurumlarında çeşitli statülerde çalışmak üzere yeni alımların yapılmasına karar verildi. Geçtiğimiz aylarda ekonomiyi en kötü şekilde etkileyen işsizlik verileri düşünüldüğü zaman bu süreç içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sorunların ortadan kaldırılması için istihdam seferberliği ilan edilmişti. Bu süreç içerisinde yeni personel alımlarının yapılmasına karar verildi. 

İki aylık süreç içerisinde gerek kamuda gerekse özelde binlerce kişinin işe alındığı açıklandı. Yıl sonuna kadar işsizlik verilerinin tek haneye çevrilmesi için 1.5 milyon kişinin istihdam edilmesine karar verildi. İki aylık süreç içerisinde hedeflenenin çok üzerinde bir istihdamın sağlanması ise son derece dikkat çekti. Yapılan yeni açıklamalarda binlerce kişiye iş müjdesi verilmiş oldu. Kamu alanında 90 bin personele iş kapısı açıldı. Memur, işçi ve çeşitli statülerde çalışmaları bekleniyor. Alınacak olan elemanların KPSS ile ya da KPSS olmadan alınmaları bekleniyor. Bakanlıklar tarafından gerekli istihdam hedeflerinin Maliye Bakanlığına iletildiği öğrenildi. Konu hakkında çalışmaların gerçekleştirilmesinin üzerine personel alımlarına onay verilmesi bekleniyor. 

Ancak yapılan değerlendirmeler sonrasında rekorun eğitim alanında gerçekleşmesi bekleniyor. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için bu konuda mülakat dönemi başladı. Engelli öğretmen atamalarının da başlaması bekleniyor. Bunun yanı sıra bin 300’den fazla olmak şartı ile öğretmen alımı gerçekleştirilecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol