Ana Sayfa Gündem 80 Bin İstihdam Hedefine Hızla Yaklaşıldı

80 Bin İstihdam Hedefine Hızla Yaklaşıldı

-

Hayata geçirilen istihdam seferberliği ile birlikte BTSO tarafından söz verilen 80 bin istihdam hedefinin 19 binlik kısmının iki aylık süreç içerisinde tamamlandığı açıklandı. 

2016 yılında ülkede yaşanan darbe girişimi, terör olayları, ekonomik gerileme, dış ülkelerle yaşanan sorunlar ve piyasalarda meydana gelen dalgalanmalar çeşitli sorunları da beraberinde getirmeye başlamıştı. Bunun ardından ekonomik sıkıntılarla birlikte işsizlik verilerinin arttığı ve bu durumun ekonomiye zarar vermeye başladığı belirlendi. Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortaya konulan bir açıklama sonrasında istihdam seferberliğinin ilan edilmesine karar verildi. Hem özel sektörün hem de kamu sektörünün bu çağrıya olumlu olarak yanıt verdikleri belirlendi. 

İstihdam seferberliğinin başlatılması ile birlikte Bursa Ticaret ve Sanayi Odası konu hakkında açıklama yapmıştı. BTSO Başkanı İbrahim Burkay istihdam seferberliğine sonuna kadar katkı sağlayacaklarını ve bunun ardından iş dünyasını destekleyeceklerini belirtmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istidam seferberliği kapsamında bu yıl içerisinde hayata geçirmek şartı ile 80 bin yeni istihdam hedefinin konulduğunu açıklamışlardı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında yılın ilk çeyreği geride bırakıldı. Bu süreç içerisinde dörtte biri konumunda bulunan 19 bin istihdam hedefinin sadece iki aylık süreç içerisinde gerçekleştirildiğini açıkladı. 

Bursa iş dünyasının ekonomik katkı sağlamak amacıyla büyük bir çaba gösterdiklerini belirtirken performansları ile birlikte istihdam alanında tüm ülkeye örnek teşkil ettiklerini açıkladılar. Firmaların bu konuya verdikleri destek ve gayret sonrasında hedefin kısa bir süre sonra tamamlandığı açıklandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler