Ana Sayfa Gündem Online Seyahat Pazarı Günden Güne Büyüyor

Online Seyahat Pazarı Günden Güne Büyüyor

-

Booking.com sitesinin erişiminin engellenmesi ile birlikte son dönemlerde online seyahat pazarı gündeme gelmiş oldu. Bu süreç içerisinde büyümenin yüzde 15 seviyelerine kadar çıkması büyük şaşkınlığa neden oldu. 

Turizm sektörünün dünya genelinde ne kadar büyük bir sektör olduğu düşünüldüğü zaman bu süreç içerisinde son bir iki yıldır yaşanan olumsuz durumlar ülkemizde de durumun bir kez daha düşünülmesine neden olmuştu. Bu süreç içerisinde yeni sezonun başlamasına az bir zaman kala bu yıl turizmden beklentinin ne boyutta olacağı merak konusu haline gelmişti. Ancak bu süreç içerisinde ülkemizde de sıklıkla kullanılan booking.com internet sitesinin erişiminin kapatılmış olması çeşitli tartışmaların fitilini ateşlemiş oldu. 

Turizm sektörünün gelişmesi ve teknolojinin bu duruma ayak uydurması sonrasında artık rezervasyon ve satış işlemleri otel otel gezmeye gerek kalmadan internet üzerinden sorunsuz bir şekilde yapılmaya başlamıştı. Bu süreç içerisinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği tarafından haksız bir rekabetin oluştuğu dile getirilmiş açılan dava sonrasında internet sitesinin erişiminin kapatılmasına karar verilmişti. Bu durumda seyahat acentelerinin gelişen online rezervasyon sisteminin karşısında yer aldıkları bir kez daha ortaya çıkmış oldu. 

Ancak teknolojik gelişmelerle birlikte son 4 yıl baz alındığı zaman internet üzerindeki rezervasyonların ve satışların büyük oranda arttığı gözler önüne serilmiş oldu. Her beş satıştan birisi mobil satış olarak yapılırken online rezervasyon döneminin yüzde 15 seviyelerine kadar ulaştığı ortaya çıkmış oldu. Bu süreçte yeni gelişmelerin yaşanması beklenirken teknolojinin gelişmesi ile birlikte büyümenin de artması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,604BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler