Youtube’de Kriz Çıktı

0

Dünyanın en çok ziyaret edilen online video sitesi Youtube içerisinde yeni bir krizin çıktığı ve bu kriz ile birlikte pek çok firmanın reklam vermekten vazgeçerek geri çekildiği ortaya çıktı. 

İnternet dünyası içerisinde online videoların çok sık izlendiği ve internet kullanıcıları tarafından tercih edildiği düşünüldüğü zaman bu süreç içerisinde Youtube dikkat çekiyor. Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen site içerisinde her kategoriye ait ilginç paylaşımlara ulaşmak mümkün hale geliyor. Büyüyen bir alan olduğu için firmalarında reklamlarını verebilmek adına en çok ziyaret ettikleri platformlardan birisi haline gelmesi son derece dikkat çekiyor. 

İnternet kullanan binlerce kişinin internet üzerinden izlediği video sayısının her geçen gün arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yapılan araştırmalar sonrasında bu durumun bir anlamda alışkanlıklarla ilgili olduğu kanıtlanmaya başladı. Video izleme oranı günlük bazda ele alındığı zaman yüzde 60 seviyelerine kadar ulaşmaya başladı. Her hafta izleyen kişi sayısı ise yüzde 90 seviyelerine kadar çıkıyor. Bu rakamların önümüzdeki dönemlerde artması bekleniyor. Online video konusu düşünüldüğü zaman dünyanın en büyük platformu şüphesiz ki Youtube olarak dile getiriliyor. Ancak son dönemlerde platform içerisinde bazı krizler meydana gelmeye başladı. Yayınlanan videolarda terör ve şiddet eğiliminin arttığı yönünde görüşler ve şikayetler gündeme gelmeye başladı. Bu durumda 250’den fazla şirketin duruma tepki gösterdiği belirlendi. 

Duruma tepki göstermek için Youtube’ye verdikleri reklam sayılarını durdurdukları belirlendi. Bu sayının her geçen gün biraz daha arttığı tespit edildi. Artık reklam vermeyen şirketlerin önemli kuruluşlar olduğu düşünüldüğü zaman bu durum bir kriz olarak değerlendirildi ve sorunun kısa zamanda çözülmesi için gerekli adımlar atıldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın